Reklama

Reklama

Zwycięstwo Niemek, Polki szóste

Polki zajęły szóste miejsce w sztafecie 4x6 km we włoskiej Anterselvie, zaliczanej do biathlonowego Pucharu Świata. Wygrały Niemki, które wyprzedziły o 17,4 s reprezentantki Rosji, a trzecie, ze stratą 40,9 s, były Francuzki.

Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz nie biegły rund karnych, ale gorzej poszło na ostatniej zmianie Weronice Nowakowskiej-Ziemniak, która musiała pokonać dwie. Do triumfatorek "Biało-czerwone" straciły 1.54,3.

Na początku niedzielnej rywalizacji Polki niespodziewane objęły prowadzenie dzięki Pałce, która jako jedyna ze wszystkich zawodniczek nie pomyliła się na strzelnicy. W momencie pierwszej zmiany "Biało-czerwone" miały ponad 12 sekund przewagi nad rywalkami.

Gwizdoń także była bezbłędna w pierwszym strzelaniu, a w drugim - w pozycji stojącej - dobierała tylko raz. Tak samo wiodło się Rosjance Oldze Zajcewej, która zmniejszyła straty do liderki do zaledwie jednej sekundy przy trzeciej zmianie.

Reklama

W tym momencie w ścisłej czołówce utrzymywały się cztery sztafety: polska, rosyjska, francuska i niemiecka. Kolejna ekipa traciła do liderek niemal półtorej minuty.

Trzecia na trasę wybiegła Hojnisz, która wystartowała niemal równo z Niemką Nadine Horchler i Rosjanką Jekatieriną Szumiłową. Na strzelnicy najlepiej poradziła sobie jednak Horchler, która objęła prowadzenie. Przed czwartą zmianą Polka była druga, ze stratą 21,2 sekundy. Trzecie miejsce zajmowały Rosjanki, a czwarte - Francuzki.

Nowakowska-Ziemniak utrzymała się w czołówce po pierwszym strzelaniu, ale straciła koncentrację, gdy na strzelnicy pojawiła się po raz drugi. Zarobiła wówczas dwie rundy karne, które zepchnęły reprezentantki Polski na szóste miejsce.

Wyniki, sztafeta kobiet 4x6 km:

 1. Niemcy         1:13.02,1 (0 rund karnych + 10 doładowań)

(Franziska Hildebrand, Miriam Goessner, Nadine Horchler, Andrea Henkel)

 2. Rosja        strata 17,4 sek (0+9)

(Jekatierina Głazyrina, Olga Zajcewa, Jekatierina Szumiłowa, Olga Wiliuchina)

 3. Francja             40,9 (0+4)

(Anais Bescond, Sophie Boilley, Marie Laure Brunet, Marie Dorin Habert)

 4. Norwegia          1.19,5 (1+13)

 5. Ukraina           1.40,4 (0+11)

 6. Polska            1.54,3 (2+6)

(Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje