Reklama

Reklama

Zdobywała medale dla Ukrainy. Teraz stara się o rosyjskie obywatelstwo

Po wybuchu wojny w Ukrainie wielu rosyjskich sportowców zdecydowało się na ucieczkę z kraju agresora i zmianę obywatelstwa. Inną drogę obrała biathlonistka Jekaterina Bech, która po ataku wojsk Putina na obywateli Ukrainy przeniosła się do Rosji.

Choć Jekaterina Bech urodziła się w Rosji, kilka lat temu przyjęła ukraińskie obywatelstwo i dumnie reprezentowała tej kraj w międzynarodowym sporcie. Tak było do momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie. Wtedy władze ukraińskiej federacji zdecydowały, że Rosjanki Jekaterina Bech, Olga Abramowa i Oksana Moskalenko nie będą już dłużej występować jako reprezentantki ich kraju. Po tej decyzji szybko wyszło na jaw, co biathlonistka sądzi o agresji Władimira Putina.

Porażająca relacja ukraińskiego boksera. "Słyszałem głosy wzywające pomocy"

Reklama

Kateryna Bech ponownie obywatelką Rosji?

Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie biathlonistka wróciła do ojczyzny. Jak poinformowały niedawno ukraińskie media, Bech otrzymała w Rosji status uchodźcy i obecnie zbiera potrzebne dokumenty, by ponownie starać się o otrzymanie obywatelstwa. Wcześniej 23-latka nie potępiła agresji zbrojnej Putina. Teraz, po raz kolejny rozwścieczyła kibiców.

Bech nie ukrywa swojej kontrowersyjnej decyzji przed internautami. Na jej profilu na Instagramie pojawiło się ostatnio zdjęcie, na którym biathlonistka trenuje w koszulce z logo rosyjskiej federacji. Co ciekawe, w mediach społecznościowych 23-letnia sportsmenka nadal publikuje zdjęcia i filmiki, na których nosi ubrania ukraińskiej reprezentacji.

Trener Dynama: Putin chce być drugim carem Piotrem Wielkim

W Ukrainie giną dziesiątki sportowców

Wołodymyr Zełenski podał niedawno liczbę sportowców oraz trenerów, którzy zginęli w wojnie. Według informacji przekazanych przez prezydenta Ukrainy, Rosjanie zabili już 89 osób ze świata sportu, 13 osób trafiło do niewoli. Wśród poległych znaleźli się młodzi zawodnicy, w tym m.in. 19-letni koszykarz Bohdan Popowa22-letni zawodnik kickboxingu Jewhen Zwonok i 16-letni mistrz sztuk walki Artyom Pryimenko.

Łesia Curenko od 29 lat ucieka przed wojną. "Trzeba powstrzymać Rosję!"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL