Reklama

Reklama

Zawieszenie Rosjan ma się przedłużyć. Działacze szykują coś specjalnego

W biathlonie, podobnie jak w zdecydowanej większości innych dyscyplin, sportowcy z Rosji i Białorusi zostali wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji. W rosyjskich mediach już pojawiły się informacje, jak długo potrwa to zawieszenie, a oba narody już wymyśliły sposób na to, by zachować formę na czas izolacji.

Po inwazji na Ukrainę rosyjskich wojsk sportowcy z tego kraju, a także wspierającej ich Białorusi, zostali wykluczeni z międzynarodowej rywalizacji przez Międzynarodową Unię Biathlonu. Jak powiedział cytowany przez portal "Sport.ru" były główny trener Rosjan Władimir Korolkiewicz, według jego informacji, zawieszenie ma potrwać co najmniej dwa lata

Rosjanie i Białorusini zaczęli już działania, które miałyby zapobiec rozkładowi tej dyscypliny w ich krajach. Zorganizują cykl zawodów pod nazwą Puchar Wspólnoty Narodów, na który będą składać się zarówno starty w biathlonie letnim, jak i zimowym. Inauguracja ma odbyć się już w sierpniu na obiektach w Soczi. Cały cykl ma liczyć pięć zawodów.  

Reklama

Czytaj także: Zaskakujący transfer gwiazdy biegów narciarskich

Co ciekawe, rosyjskie media sugerują, że aby zachować odpowiednie morale zawodników, pozbawionych możliwości rywalizacji na poziomie Pucharu Świata, należy przeznaczyć duże pieniądze na nagrody. To może oznaczać, że o ile wystarczy środków, Rosjanie mogą mieć przez dwa lata swoje wewnętrzne, finansowe eldorado.

Reklama

Reklama

Reklama