Reklama

Reklama

Sensacyjny zimowy transfer. Gwiazda zmienia dyscyplinę

Słoweńska biegaczka narciarska Anamarija Lampić, trzykrotna medalistka mistrzostw świata, poinformowała, że zmienia dyscyplinę. Od nowego sezonu będzie startować w biathlonie.

Anamarija Lampić o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Do widzenia biegi narciarskie. Witam biathlon" - napisała Słowenka na swoim profilu na Instagramie.

Lampić w swojej dotychczasowej karierze w biegach narciarskich odniosła sporo sukcesów. W 2019 roku została drużynową wicemistrzynią świata w sprincie, natomiast dwa lata później podczas czempionatu w Oberstdorfie zdobyła dwa brązowe krążki, w sprincie indywidualnym i drużynowym. Wielokrotnie stawała też na podium w zawodach Pucharu Świata, a w 2021 roku sięgnęła po małą Kryształową Kulę w sprincie. 

Reklama

Czytaj takżeAdam Małysz pod wrażeniem rekordu świata

Teraz jednak postanowiła podążyć śladami innych zawodniczek, takich jak Stina Nilsson czy Denise Herrmann, które z biegów narciarskich przerzuciły się na biathlon. Bieganie z karabinem na plecach jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dyscyplin zimowych i przyciąga wielu kibiców. Nic dziwnego, że kolejne zawodniczki i zawodnicy próbują się "przebranżowić". Przykład wspomnianej Niemki pokazuje, że gra jest warta świeczki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama