Reklama

Reklama

Rosjanie wygrali sztafetę biathlonowego PŚ w Hochfilzen

Reprezentacja Rosji wygrała sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Polacy zostali zdublowani.

Reprezentacja Rosji wygrała sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen. Polacy zostali zdublowani.

Na końcowych metrach biegnący na ostatniej zmianie Anton Szypulin wyprzedził prowadzącego wcześniej przez ponad 7 km Norwega Emila Hegle Svendsena.
Triumfatorzy pobiegli w składzie: Aleksiej Wołkow, Jewgienij Garaniczew, Dmitrij Małyszko i Szypulin. Norwegowie stracili do nich 3,1 s, a Francuzi już ponad minutę.

Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) i Rafał Penar (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) zostali sklasyfikowani na 20. miejscu. Do mety nie dobiegli, podobnie jak dziewięć innych zdublowanych zespołów.

Reklama

Wcześniej w niedzielę odbyła się rywalizacja kobiet w sztafecie 4x6 km. Polki zajęły w niej czwarte miejsce, za Włoszkami, Niemkami i Ukrainkami.

Bieg mężczyzn zakończył zmagania w Hochfilzen. Kolejna runda Pucharu Świata odbędzie się 17-20 grudnia w słoweńskiej Pokljuce.

Wyniki:

 1. Rosja          1:11.40,8 (0 karnych rund + 6 doładowań)

    (Aleksiej Wołkow, Jewgienij Garaniczew, Dmitrij Małyszko, Anton Szypulin)

 2. Norwegia      strata 3,1 s (0+7)

    (Henrik L'Abée-Lund, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe, Emil Hegle Svendsen)

 3. Francja           1.01,9 (0+6)

    (Simon Fourcade, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Martin Fourcade)

 4. Austria           1.10,9 (2+13)

 5. Niemcy            1.18,4 (0+16)

 6. Kanada            1.23,2 (0+9)

...

20. Polska        zdublowana (2+15)

    (Mateusz Janik, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, i Rafał Penar)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama