Reklama

Reklama

Puchar Świata w biathlonie: W Hochfilzen o poprawę nastrojów

Po nieudanych dla podopiecznych trenera Adama Kołodziejczyka zawodach biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund, Polki powalczą w Austrii o punkty w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja w Hochfilzen rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.

Na początku tego roku apetyty kibiców rozbudziły Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice) oraz Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), które zdobyły medale mistrzostw świata w Novym Mescie na Morawach. Pałka wywalczyła srebro w biegu na dochodzenie, a Hojnisz sięgnęła po brąz w biegu ze startu wspólnego.

Jednak inaugurujące obecny sezon PŚ zawody w Oestersund nie przebiegły po myśli Polek. Wprawdzie dobrze rokuje tempo biegu zawodniczek, ale na strzelnicy wiodło im się gorzej. Szczególnie widoczne jest to u Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak (AZS AWF Katowice), która na trasie biegu na 15 km miała dziesiąty wynik, ale przy strzelaniu pomyliła się aż 11 razy i ostatecznie zakończyła rywalizację na 81. miejscu.

Reklama

Podobnie ocenić można występ Hojnisz, która zajęła 12. miejsce. Na trasie szybsze od niej były tylko dwie zawodniczki, ale 22-letnia reprezentantka "zarobiła" cztery karne minuty.

W Oestersund panowały jednak bardzo trudne warunki pogodowe. Silny wiatr utrudniał nie tylko celowanie, ale też samo pokonywanie trasy, a w niedzielę podmuchy były tak silne, że przerwano rywalizację w biegu na dochodzenie na 12,5 km.

Trener Kołodziejczyk zapowiedział zmiany w treningach przed zawodami w Austrii.

"Zaplanowaliśmy kilka dni rozłąki z karabinem. Ostatnie 10-12 dni to ciągłe strzelanie i dziewczyny są już tym trochę zmęczone. Napięcie psychiczne związane ze strzelaniem było więc większe niż normalnie. Mam nadzieję, że dziewczyny teraz odpoczną i w Hochfilzen będzie w tym elemencie poprawa" - mówił przed kilkoma dniami, cytowany na portalu biathlon.pl.

W Austrii biathlonistki wystartują w sprincie na 7,5 km (piątek, godzina 10.15), sztafecie 4x6 km (sobota, 11.15) oraz w biegu na 10 km na dochodzenie (niedziela, 11.15). Transmisje wszystkich zawodów kobiecych w stacji Eurosport i TVP Sport.

W 2011 roku polska sztafeta kobieca zajęła w Hochfilzen czwarte miejsce, natomiast pięć lat wcześniej na drugim stopniu podium w sprincie stanęła Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec).

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Czeszka Gabriela Soukalova, a najlepsza z Polek - Hojnisz - jest na 25. miejscu. Pałka zajmuje 34., a Gwizdoń - 44. lokatę. Nowakowska-Ziemniak oraz Paulina Bobak (AZS AWF Katowice) pozostają bez punktów.

W Hochfilzen prawdopodobnie wystartuje także dwóch Polaków: Krzysztof Pływaczyk oraz Łukasz Szczurek (obaj BKS WP Kościelisko). Powalczą w sprincie na 10 km (piątek, 13.30) oraz w biegu na 12,5 km na dochodzenie (niedziela, 14.15). W sobotę o 14.30 zmierzą się sztafety 4x7,5 km. Kryształowej kuli broni aktualny lider klasyfikacji generalnej Francuz Martin Fourcade.

Transmisje rywalizacji mężczyzn w Eurosporcie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy