Reklama

Reklama

Puchar Świata w biathlonie: 15. miejsce Polek w sztafecie

Występujące w osłabionym składzie polskie biathlonistki zajęły 15. miejsce w biegu sztafetowym 4x6 km podczas rozgrywanych we francuskim Le Grand Bornard zawodach Pucharu Świata.

Polska drużyna wystąpiła w składzie Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, debiutująca w PŚ Karolina Batożyńska oraz Paulina Bobak.

Zabrakło etatowych reprezentantek Polski: Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak, które wyjechały na Uniwersjadę do włoskiego Trentino.

Biegnąca na pierwszej zmianie Pałka ustawiła nasz zespół w fatalnej pozycji. Świetnie strzelająca do tej pory w zawodach PŚ zawodniczka, dzisiaj już na pierwszym strzelaniu zarobiła trzy karne rundy i z ogromną stratą wybiegła ze strzelnicy na ostatnim - 23. miejscu.

Na pierwszym strzelaniu jeszcze tylko Kazachstan miał dwie karne rundy, pozostałym zawodniczkom wystarczyło naboi, by zestrzelić pięć krążków.

Reklama

Pałkę zmieniła na ostatniej pozycji Gwizdoń. Polka zaliczyła pierwsze strzelanie bez dodatkowych rund i zaczęła piąć się w tabeli. Druga wizyta na strzelnicy także była udana w wykonaniu naszej zawodniczki.

Gwizdoń przekazała "pałeczkę" Batożyńskiej na 19. miejscu ze stratą 3.07,4 do prowadzących Niemek. Po dwóch zmianach drugie były Norweżki, a trzecie Kanadyjki.

Batożyńska nie biegła najlepiej, ale na pierwszym strzelaniu poradziła sobie znakomicie. Drugie też było udane.

Po trzech zmianach wciąż prowadziły Niemki, przed Norweżkami. Na trzecie miejsce wskoczyły Ukrainki, spychając na czwartą lokatę Kanadę.

Ostatnia w polskiej ekipie Paulina Bobak wybiegła na trasę na 19. miejscu ze stratą ponad 5 minut do prowadzących Niemek.

Bobak po bezbłędnym strzelaniu w pozycji leżącej przesunęła polską drużynę na 18. pozycję, wyprzedzając Austrię. Po ostatnim strzelaniu nasza zawodniczka wskoczyła na 15. lokatę.

Na mecie jako pierwsza zameldowała się Niemka Laura Dahlmeier, przed Ukrainką Oleną Pidruszną i Torą Berger z Norwegii, która po pasjonującym finiszu straciła do drugiego miejsca 0,5 s. Polki zajęły 15. lokatę w zawodach ze stratą 5.13,8.

Wyniki biegu sztafetowego 4x6 km:

1. Niemcy      1.06,27   (0 karnych rund)

2. Ukraina      strata 23,3   (0)

3. Norwegia     23,8    (0)

4. Kanada     1.35,8    (0)

5. Francja      1.43,8    (0)

6. Rosja      2.00,4    (0)

7. Włochy     2.30,4    (0)

8. USA      2.44,1    (0)

9. Słowacja      2.49,9    (0)

10. Czechy     3.37,8    (0)

...

15. Polska     5.13,8 (3)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje