Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie - zwycięstwo sztafety Czeszek, Polki 11

Polskie biathlonistki zajęły 11. miejsce w sztafecie 4x6 km Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Wygrały reprezentantki Czech, przed Włoszkami i Francuzkami. "Biało-czerwone" straciły do triumfatorek ponad cztery minuty.

Sztafeta Polek, która zaliczyła najsłabszy występ w tym sezonie i po raz pierwszy finiszowała poza czołową dziesiątką, biegła w składzie: Monika Hojnisz, Karolina Pitoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Guzik.

"Biało-czerwone" od początku miały problemy na strzelnicy i biegły w okolicach 15. pozycji. Dopiero Guzik na ostatniej zmianie miała celniejsze oko, goniła rywalki i ostatecznie awansowała z 16. na 11. miejsce.

Od początku na czele stawki znajdowały się świetnie w niedzielę strzelające Włoszki i Czeszki. Na półmetku bardzo zbliżyły się do nich Niemki, które na trzeciej zmianie na chwilę wyszły na prowadzenie. Potem jednak za sprawą Laury Dahlmeier zanotowały duże straty. Jednocześnie znakomicie spisała się Jitka Landova, która wyprowadziła Czeszki na czoło stawki. Veronika Vitkova dokończyła dzieła, utrzymała bezpieczną przewagę i zapewniła swojej sztafecie trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Reklama

Na mecie Czeszki wyprzedziły Włoszki, które tylko dwa razy dobierały naboje, o 28,3 s, a Francuzki o 45,9. Polki musiały pobiec jedną karną rundę, dobierały 11 razy i do zwyciężczyń straciły 4.19 min.

Wyniki, sztafeta 4 x 6 km:

1. Czechy (Eva Puskarcikova, Gabriela Soukalova, Jitka Landova, Veronika Vitkova) 1:11.10,6 (0 karnych rund+5 strzałów niecelnych)

2. Włochy (Dorothea Wierer, Nicole Gontier, Federica Sanfilippo, Karin Oberhofer) strata 28,3 (0+2)

3. Francja (Anais Bescond, Enora Latuilliere, Coline Varcin, Marie Dorin Habert) 45,9 (0+5)

4. Niemcy  - 1.02,3 (0+6)

5. Rosja   - 1.23,4 (0+6)

6. Ukraina - 1.50,9 (1+12)

...

11. Polska (Monika Hojnisz, Karolina Pitoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krystyna Guzik) 4.19,0 (1+11)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL