Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie - wygrana Austrii w sztafecie, Polacy na 19. miejscu

Reprezentanci Austrii wygrali sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding. Na podium stanęli również Niemcy i Rosjanie. Polacy zostali zdublowani i sklasyfikowano ich na 19. pozycji. Startowały 24 drużyny.

"Biało-czerwoni" wystąpili w składzie: Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek (obaj BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Słonina (AZS AWF Wrocław). W sumie musieli pokonać dwie karne rundy i 10-krotnie dobierali amunicję.

Na pierwszej zmianie prowadzenie w zawodach niespodziewanie objęli... Łotysze. Bardzo dobrze pobiegł Andrejs Rastorgujevs, ale tuż za jego plecami swoje 7,5 km ukończył pierwszy z Niemców Christoph Stephan.

Walka o wygraną toczyła się między reprezentantami gospodarzy, Austriakami i Rosjanami. Na ostatnią zmianę te trzy ekipy dotarły w odstępie ok. ośmiu sekund, a po siódmym strzelaniu ten dystans zmalał do zaledwie dwóch.

Reklama

Pasjonującą walkę stoczyli na końcowych metrach Niemiec Simon Schempp oraz Austriak Dominik Landertinger. Ostatecznie reprezentant gospodarzy musiał pogodzić się z drugim miejscem - ze stratą 0,1 sekundy. O tej porażce przesądził jeden błąd podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, który kosztował Schemppa kilka sekund.

Poniżej oczekiwań wypadła drużyna Norwegii, bowiem fatalnie spisał się na pierwszej zmianie Johannes Thingnes Boe. Trzeci zawodnik indywidualnej klasyfikacji generalnej PŚ "zarobił" trzy rundy karne już na pierwszym strzelaniu. Jego starszy brat Tarjei oraz koledzy konsekwentnie przesuwali się w górę stawki i ostatecznie zakończyli zawody na dziewiątym miejscu.

W środę sztafetę kobiet wygrały Rosjanki, a reprezentacja Polski była dziewiąta.

W piątek bieg indywidualny na 15 km kobiet, a w sobotę mężczyźni powalczą na dystansie 20 km. Rywalizację w Ruhpolding zakończą niedzielne biegi na dochodzenie.

 

Wyniki (sztafeta 4 x 7,5 km):

 1. Austria              1:15.40,9 (0 karnych rund + 8 strzałów niecelnych)

(Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger)

 2. Niemcy              strata 0,1 s (0+9)

(Christoph Stephan, Andreas Birnbacher, Erik Lesser, Simon Schempp)

 3. Rosja                     14,9 (0+7)

(Aleksiej Wołkow, Jewgienij Ustiugow, Dmitri Małyszko, Anton Szipulin)

 4. Szwecja                   25,1 (1+7)

 5. Czechy                    41,4 (0+2)

 6. Włochy                    47,3 (0+7)

...

19. Polska                  6.51,2 (2+10)

(Krzysztof Pływaczyk, Łukasz Szczurek, Grzegorz Guzik, Łukasz Słonina)

Klasyfikacja PŚ (po 3 z 4 zawodów):

 1. Rosja       156 pkt

 2. Austria     151

 3. Niemcy      146

 4. Szwecja     140

 5. Norwegia    132

 6. Francja     109

...

25. Polska       40

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL