Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Weronika Nowakowska 22. w sprincie w Hochfilzen

Weronika Nowakowska zajęła 22. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Wygrała Białorusinka Daria Domraczewa.

Weronika Nowakowska zajęła 22. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Hochfilzen. Wygrała Białorusinka Daria Domraczewa.

Dwa i pół roku czekała Daria Domraczewa na zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Trzykrotna mistrzyni olimpijska przełamała się w Hochfilzen. Miejsca na podium uzupełniły Rosjanka Anastazja Kuzmina i Włoszka Dorothea Wierer. Z Polek najlepiej zaprezentowała się Weronika Nowakowska, którą na żywo dopingowały roczne bliźniaki.

Pierwszy przystanek Pucharu Świata w tym sezonie w Oestersund przepełniony był sensacyjnymi rozstrzygnięciami. Ze Szwecji ze zwycięstwami wyjechały Nadieżda Skardino i była biegaczka Denise Herrmann (dwoma), ale w Hochfilzen wszystko jakby wróciło do normy.

Reklama

W rozgrywanym przy nieustannie padającym ciężkim śniegu biegu sprinterskim najlepsza okazała się 31-letnia Daria Domraczewa, która ostatnio po zwycięstwo pobiegła w marcu 2015 roku w Chanty-Mansyjsku. Białorusinka strzelała na czysto, a dodatkowo bardzo dobrze pobiegła. Kuzminę pokonała o 22,1 s, natomiast Wierer o 30,6. Obie rywalki z podium zaliczyły po jednym pudle.

W minucie zmieściło się aż dziesięć zawodniczek. Mimo dwóch niecelnych strzałów Kaisa Makarainen uratowała szóstą pozycję.

Na otwarcie zmagań w Hochfilzen zawiodła Denise Herrmann, która miała cztery pudła. Niemka szybko straciła szansę na dobre miejsce, toteż nie forsowała się w biegu. Do zwyciężczyni straciła 1.40,1. Tylko ciut lepiej od niemieckiej biathlonistki zaprezentowała się liderka Pucharu Świata Justine Braisaz. 21-letnia Francuzka z trzema pudłami zameldowała się na 23. miejscu, tuż za najlepszą z Polek Weroniką Nowakowską.

Wicemistrzyni świata z Kontiolahti, która w Hochfilzen może liczyć na solidne wsparcie ze strony dwójki swoich uroczych bliźniaków, dwa razy chybiła. Dwoma karnymi rundami pogrzebała szansę na miejsce w pierwszej dziesiątce. Podobną dyspozycję strzelecką zaprezentowały też 25. Krystyna Guzik oraz Magdalena Gwizdoń, która ex aequo z dwiema innymi zawodniczkami zajęła 35. miejsce.

Z polskich reprezentantek punktów Pucharu Świata nie zdobyła jedynie Monika Hojnisz, która była 58.

Wszystkie Polki wystąpią w sobotnim biegu na dochodzenie.

łup

Wyniki:

 1. Daria Domraczewa (Białoruś)           22.40,2 (0 karnych rund)

 2. Anastasiya Kuzmina (Słowacja)     strata 22,1 s (1)

 3. Dorothea Wierer (Włochy)                 30,6 (1)

 4. Walja Semerenko (Ukraina)                35,2 (0)

 5. Ingrid Landmark Tandrevold (Norwegia)    47,5 (0)

 6. Kaisa Makarainen (Finlandia)             49,5 (2)

...

22. Weronika Nowakowska (Polska)           1.24,8 (2)

25. Krystyna Guzik (Polska)                1.36,4 (2)

35. Magdalena Gwizdoń (Polska)             1.56,1 (2)

58. Monika Hojnisz (Polska)                2.38,1 (3)

klasyfikacja sprintu (po 2 z 8 zawodów):

 1. Anastasiya Kuzmina (Słowacja)    80 pkt

 2. Dorothea Wierer (Włochy)         80

 3. Kaisa Makarainen (Finlandia)     76

PŚ w biathlonie kobiet

1.Marte Olsbu Roeiseland
2.Elvira Oeberg
3.Lisa Theresa Hauser
4.Hanna Oeberg
5.Anais Chevalier-Bouchet
6.Denise Herrmann
39.Monika Hojnisz-Staręga
64.Kamila Żuk
67.Anna Mąka
Zobacz pełną tabelę
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL