Reklama

Reklama

​PŚ w biathlonie. W Canmore pierwsza z dwóch rund w Ameryce Północnej

Rozpoczynające się w czwartek zawody Pucharu Świata w biathlonie w Canmore będą pierwszą z dwóch rund, które w tym sezonie odbędą się w Ameryce Północnej. Polacy pojechali tam w najsilniejszych składach, na czele z 10. w klasyfikacji generalnej Moniką Hojnisz.


Ostatnio zawody PŚ odbyły się w Canmore w sezonie 2015/16. Niezłe wspomnienia z tego występu ma Hojnisz, która zajęła wówczas czwarte miejsce w sprincie, a do tego z bliska obserwowała dekorację na drugim stopniu podium koleżanki z kadry Krystyny Guzik.

35-letnia zawodniczka w tym sezonie w kadrze A miejsca nie ma, ale Hojnisz ponownie pojechała do Kanady. Będzie rywalizować w biegu indywidualnym na 15 km (w czwartek o godz. 22.10 czasu polskiego) i biegu ze startu wspólnego na 12,5 km (w niedzielę o 22). Na sobotę zaplanowano natomiast sztafety, a Hojnisz partnerować będą Kamila Żuk, Karolina Pitoń i Kinga Zbylut.

Reklama

Ta trójka ma szansę zakwalifikować się do niedzielnej konkurencji, w której udział weźmie 30 czołowych biathlonistek. W tym celu Polki muszą jednak dobrze zaprezentować się w czwartek. Pewne miejsce w biegu ze startu wspólnego ma Hojnisz.

W Canmore odbędzie się też rywalizacja mężczyzn w tych samych konkurencjach, a Polskę reprezentować będą Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Jakieła oraz Grzegorz Guzik. Od wielu lat biało-czerwoni nie liczą się jednak w walce o czołowe lokaty.

Po zawodach w Canmore cykl przeniesie się do Salt Lake City, gdzie rywalizacja potrwa od 14 do 17 lutego. Później w programie są mistrzostwa Europy w Mińsku-Raubiczach na Białorusi 20-24 lutego, ale czołówka zwykle w tej imprezie nie startuje. Zawody PŚ w Ameryce Północnej to zatem dla większości ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które rozpoczną się 7 marca w szwedzkim Oestersund.

Z udziału w zawodach w Canmore i Salt Lake City zrezygnował broniący Kryształowej Kuli Martin Fourcade. Francuz nie ukrywa, że nie jest do końca zadowolony ze swojej formy, mimo że jest wiceliderem PŚ, i chce skupić się na przygotowaniach do imprezy w Oestersund.

Program zawodów PŚ w Canmore (Kanada):

czwartek, 7 lutego

bieg indywidualny na 20 km mężczyzn        (godz. 18.00)

bieg indywidualny na 15 km kobiet          (22.10)

sobota, 9 lutego

sztafeta 4x7,5 km mężczyzn                 (20.30)

sztafeta 4x6 km kobiet                     (22.45)

niedziela, 10 lutego

bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn (19.00) bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet (22.00)

Skład reprezentacji Polski:

kobiety

Monika Hojnisz, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Karolina Pitoń, Kinga Zbylut (obie BKS WP Kościelisko)

 

mężczyźni

Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Jakieła (wszyscy BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje