Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Trzy dni rywalizacji w Hochfilzen (zapowiedź)

Od piątku do niedzieli w austriackim Hochfilzen biathloniści powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W pierwszej rundzie w Oestersund zgodnie z oczekiwaniami najlepiej z polskiej kadry spisała się Monika Hojnisz-Staręga.

28-letnia chorzowianka najpierw zajęła 20. miejsce w sprincie, a później była ósma w biegu indywidualnym. Tym samym potwierdziła niezłą dyspozycję z poprzedniego sezonu, który zakończyła na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Przed nią w dziesiątce zmieściła się dotychczas tylko jedna Polka - Krystyna Guzik w sezonie 2015/16 również była dziesiąta.

Hojnisz-Staręga jest obecnie sklasyfikowana na 13. pozycji z 55 punktami. Prowadzi triumfatorka poprzedniego sezonu Włoszka Dorothea Wierer - 96 pkt.

- Zobaczymy, co nas spotka w Hochfilzen, bo prognozy zamiast słońca przewidują śnieżyce. Czekają nas cztery dni wypoczynku, trzeba to dobrze wykorzystać, bo kolejny Puchar Świata to trzy starty z rzędu. Zmęczenie będzie się więc nakładało na siebie - mówiła Polka po ostatnim występie w Szwecji.

Reklama

W Hochfilzen zawodniczki rywalizować będą w sprincie, pierwszym w tym sezonie biegu na dochodzenie oraz sztafecie 4x6 km. Oprócz Hojnisz-Staręgi w Austrii wystartują Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń i Kinga Zbylut.

W rywalizacji mężczyzn znów zanosi się na to, że o Kryształową Kulę walczyć będą jej siedmiokrotny zdobywca (2012-2018) Francuz Martin Fourcade oraz broniący trofeum Norweg Johannes Thingnes Boe. Pierwszy z nich wygrał w Szwecji bieg indywidualny, drugi okazał się najlepszy w sprincie.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Francuz, który ma 100 punktów, o dziewięć więcej od Boe. Przedziela ich starszy brat Norwega Tarjei, który zgromadził 92 pkt.

Polskę w Austrii reprezentować będą Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik i Mateusz Janik. Ten ostatni dołączy do kadry A na samą sztafetę 4x7,5 km, zaplanowaną na niedzielę. Od wielu lat biało-czerwoni nie liczą się jednak w walce o czołówkę, rzadko zdobywają też punkty do klasyfikacji generalnej PŚ.

Zawody w Hochfilzen rozpoczną się w piątek od sprintów kobiet (godz. 11.30) i mężczyzn (14.20).

Program zawodów PŚ w biathlonie, Hochfilzen (Austria):

piątek, 13 grudnia

sprint na 7,5 km kobiet                  (godz. 11.30)

sprint na 10 km mężczyzn                 (14.20)

sobota, 14 grudnia

sztafeta 4x6 km kobiet                   (11.30)

bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn  (14.55)

niedziela, 15 grudnia

bieg na dochodzenie na 10 km kobiet      (12.00)

sztafeta 4x7,5 km mężczyzn               (14.15)

Skład reprezentacji Polski:

kobiety:

Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice) Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kinga Zbylut (BKS WP Kościelisko)

mężczyźni:

Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje