PŚ w biathlonie: trzecia w sezonie wygrana Johannesa Thingnesa Boe

Johannes Thingnes Boe wygrał bieg na dochodzenie na 12,5 km w biathlonowym Pucharze Świata w austriackim Hochfilzen. Norweg zwyciężył w trzech z czterech dotychczasowych zawodów w tym sezonie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Polscy nie startowali.

Boe nie miał problemu z odniesieniem w sobotę 40. pucharowego zwycięstwa w karierze. Nad drugim, Rosjaninem Aleksandrem Łoginowem, zdobywca "Kryształowej Kuli" za poprzedni sezon miał 33,5 sekundy przewagi. Trzeci był Francuz Emilien Jacquelin, który po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów cyklu.

Zarówno oni trzej, jak i czwarty na mecie reprezentujący Słowenię Jakov Fak byli bezbłędni tego dnia na strzelnicy.

Słynny Martin Fourcade powtórzył 10. miejsce z piątkowego sprintu. Francuz przed przyjazdem do Hochfilzen był liderem klasyfikacji generalnej, a w sobotę spadł na piąte miejsce.

W niedzielę biathlonistów czeka rywalizacja w sztafecie 4x7,5 km.