​PŚ w biathlonie. Triumf Francuzów w sztafecie, Polacy zdublowani

Francuscy biathloniści wygrali w Anterselvie bieg sztafetowy 4x7,5 km zaliczany do Pucharu Świata. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,8 s zajęli Norwegowie, a trzecie - Rosjanie. Polacy nie dobiegli do mety, na trzeciej zmianie zostali zdublowani.

Zwycięzcy wystąpili w składzie: Antonin Guigonnat, Quentin Fillon Maillet, Simon Desthieux, Emilien Jacquelin. Ten ostatni ruszył na trasę z 18,1 s przewagi nad Norwegiem Johannesem Thingnesem Boe. Lider indywidualnej klasyfikacji PŚ był bliski zniwelowania tej straty, ale ostatecznie Skandynawowie przegrali z "Trójkolorowymi" o 0,8 s.

Rosjanie byli już prawie o minutę wolniejsi od czołowych dwóch ekip, mimo że po dwóch zmianach prowadzili. Fatalnie strzelał jednak Aleksander Łoginow, który zaliczył nawet rundę karną i to kosztowało ich zwycięstwo.

Ekipę biało-czerwonych tworzyli: Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Tomasz Jakieła i Wojciech Skorusa. Ostatni z nich nawet nie wybiegł na trasę, ponieważ Jakieła został zdublowany. Do tego momentu Polacy mieli już trzy rundy karne i 12 doładowań.

Na niedzielę w Anterselvie zaplanowana jest sztafeta 4x6 km kobiet oraz bieg ze startu wspólnego mężczyzn.