PŚ w biathlonie. Szwedzi najlepsi w supermikście, Polacy daleko

Biathloniści Anna Mąka i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli w Novym Mescie 22. miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w supermikście. Zwyciężyli Szwedzi Linn Persson i Sebastian Samuelsson.

Minimalnie wolniejsi byli Ingrid Landmark Tandrevold i Sturla Holm Laegreid, którzy do reprezentantów "Trzech Koron" stracili półtorej sekundy. Trzecią pozycję dość nieoczekiwanie zajęli Amerykanie Susan Dunklee i Sean Doherty.

Mąka i Nędza-Kubiniec strzelali w niedzielą bardzo słabo i musieli pokonać aż cztery rundy karne. Tylko cztery pary były tego dnia gorsze od "Biało-Czerwonych".

Po raz ostatni wystartował Czech Ondrej Moravec. Zdobywca trzech medali olimpijskich na igrzyskach w Soczi (2014) i sześciu krążków mistrzostw świata postanowił zakończyć karierę w wieku 36 lat. W niedzielę w parze z Lucie Charvatovą zajął 17. miejsce.

Supermikst zakończył dwutygodniowe zmagania biathlonistów w Novym Mescie. Ostatnia w tym sezonie runda Pucharu Świata odbędzie się 19-21 marca w Oestersund. W Szwecji nie wystartują już Polacy, którzy w tym terminie będą w Dusznikach-Zdroju walczyć o medale mistrzostw kraju.