Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Sztafeta dla Niemców, Polska zdublowana

Niemieccy biathloniści pewnie wygrali w czeskim Novym Mescie ostatnią w tym sezonie Pucharu Świata sztafetę 4x7,5 km. Zdublowani Polacy zostali sklasyfikowany na ostatniej, 23. pozycji.

Zwycięzcy pobiegli w składzie: Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer i Philipp Nawrath. Uzyskali 1.21,7 przewagi nad Rosjanami. Trzecie miejsce zajęli faworyci Norwegowie, którzy wystąpili w najmocniejszym składzie, ale niespodziewanie słabo spisali się na strzelnicy i musieli pokonać w sumie trzy karne rundy.

Z dobrej strony pokazał się Lesser, który dał niemieckiej ekipie prowadzenie na pierwszej zmianie. W lutym w mistrzostwach świata 32-letni mieszkaniec Oberhofu spisywał się fatalnie i nie przebierał w słowach, komentując własne występy. Później nie dostawał już od trenera szans na walkę o medale.

Reklama

Doll, Peiffer i Nawrath ani przez chwilę nie znaleźli się pod presją rywali i spokojnie powiększyli przewagę wypracowaną przez Lessera. To pierwsze zwycięstwo Niemców w tej konkurencji od stycznia 2017 roku.

Niespodzianką jest czwarte miejsce reprezentacji Słowenii, która ostatnio tak dobry wynik w tej konkurencji osiągnęła w sezonie 2002/03.

Polskę reprezentowali Marcin Szwajnos i Tomasz Jakieła, a na występ nie doczekali się Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec, ponieważ biało-czerwoni zostali zdublowani na drugiej zmianie i musieli zejść z trasy.

W sobotę odbędą się sprinty, a w niedzielę - biegi na dochodzenie. Kolejna runda Pucharu Świata w Novym Mescie planowana jest na 11-14, a ostatnia w Oestersund - na 19-21 marca.

Wyniki:

 1. Niemcy       1:12.28,1 (0 karnych rund + 5 doładowań)

   (Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer, Philipp Nawrath)

 2. Rosja    strata 1.21,7 (0+8)

   (Said Karimułła Chalili, Matwiej Jelisiejew, Aleksander Łoginow, Eduard Łatypow)

 3. Norwegia        1.33,2 (3+9)

   (Sturla Holm Laegreid, Johannes Dale, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe)

 4. Słowenia        2.13,2 (0+8)

 5. Francja         2.14,7 (4+9)

 6. Austria         2.17,0 (0+5)

...

23. Polska      zdublowana (0+7 po 4 strzelaniach)

   (Marcin Szwajnos, Tomasz Jakieła, Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec)

klasyfikacja końcowa sztafet (po 6 zawodach):

 1. Norwegia          228 pkt

 2. Szwecja           204

 3. Francja           203

...

25. Polska             77

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL