Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie - supersprint dla Francuzów. Polska na 14. miejscu

Francuzi Marie Dorin Habert oraz Martin Fourcade wygrali supersprint biathlonowego Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. Na podium stanęły także pary z Austrii i Norwegii. Krystyna i Grzegorz Guzikowie (AZS AWF Katowice/BLKS Żywiec) zajęli 14. miejsce.

"Biało-czerwoni" utrzymywali stratę do liderów poniżej minuty po trzech strzelaniach, ale druga próba Grzegorza Guzika zakończyła się koniecznością pokonania dwóch rund karnych. Tej straty nie udało się już odrobić.

Dorin Habert jest dwukrotną złotą medalistką mistrzostw świata z 2015 roku, a w klasyfikacji generalnej PŚ w tym sezonie zajmuje trzecie miejsce. Fourcade to z kolei jeden z najbardziej utytułowanych biathlonistów w historii. Ma w dorobku cztery Kryształowe Kule i jest na najlepszej drodze, by zdobyć piątą z rzędu. Jest też sześciokrotnym mistrzem świata i dwukrotnym olimpijskim.

Reklama

Supersprint to stosunkowo nowa pozycja w pucharowym kalendarzu. W ubiegłym sezonie w tej konkurencji rywalizowano tylko raz - w Novym Mescie na Morawach. Tym razem pary mieszane biegły dwukrotnie - w Oestersund na inaugurację oraz w Canmore. Supersprint nie znalazł się jednak w programie mistrzostw świata, które odbędą się w marcu w Oslo-Holmenkollen.

O 22.05 rozpocznie się ostatnia konkurencja w Canmore - sztafeta mieszana. Kolejna runda PŚ - 11 lutego w Presque Isle w USA.

Wyniki:

1. Marie Dorin Habert, Martin Fourcade (Francja) 37.59,0 (0 karnych rund + 4 doładowania) 

2. Lisa Theresa Hauser, Simon Eder (Austria) strata 45,2 s (0+8)

3. Hilde Fenne, Lars Helge Birkeland (Norwegia)     55,3 (0+7)

4. Olga Podczufarowa, Aleksiej Wołkow (Rosja)       57,3 (0+2)

5. Lisa Vittozzi, Thomas Bormolini (Włochy)       1.02,6 (0+8)

6. Julia Dżyma, Ołeksander Żyrny (Ukraina)        1.13,6 (0+6)

...

14. Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik (Polska)        3.10,3 (2+9)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy