PŚ w biathlonie: Sikora po raz 17. na podium
Tomasz Sikora wygrał w niedzielę w szwedzkiej miejscowości Oestersund zawody biathlonowego Pucharu Świata. W biegu na dochodzenie na 12,5 km wyprzedził o kilka sekund Norwegów Ole Einara Bjoerndalena i Emila Hegle Svendsena. Dzień wcześniej Sikora był drugi w sprincie (10 km).
Polski biathlonista po raz 17. stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Pięciokrotnie triumfował, osiem razy plasował się na drugiej pozycji, a na trzeciej - cztery razy.
Największy sukces Sikora odniósł w 2006 roku, kiedy to na trasie w Cesanie San Sicario wywalczył srebrny medal olimpijski w biegu ze startu wspólnego.
Tomasz Sikora na podium Pucharu Świata:
1. 1994/95 Anterselva (MŚ), bieg na 20 km
1. 2005/06 Kontiolahti, bieg na 15 km ze startu wspólnego
1. 2007/08 Oberhof, sprint
1. 2007/08 Chanty Mansijsk, bieg na 15 km ze startu wspólnego
1. 2008/09 Oestersund, bieg na dochodzenie
2. 1994/95 Bad Gastein, bieg na 20 km
2. 2003/04 Oberhof (MŚ), bieg na 20 km
2. 2003/04 Oslo-Holmenkollen, bieg na dochodzenie
2. 2005/06 Cesana San Sicario (igrzyska olimpijskie w Turynie), bieg ze startu wspólnego
2. 2005/06 Kontiolahti, sprint
2. 2005/06 Holmenkollen, bieg na dochodzenie
2. 2007/08 Chanty-Mansijsk, bieg na dochodzenie
2. 2008/09 Oestersund, sprint
3. 1993/94 Bad Gastein, bieg na 20 km
3. 2003/04 Oslo-Holmenkollen, sprint
3. 2004/05 Oslo-Holmenkollen, bieg na 20 km
3. 2004/05 Chanty-Mansijsk, bieg na dochodzenie







