PŚ w biathlonie: Popis Kuzminy, Nowakowska 11. w Annecy

Popis Anastazji Kuzminy w czwartkowym sprincie biathlonowego Pucharu Świata w Annecy. Drugą Laurę Dahlmeier Słowaczka zdeklasowała o 33,9 s, zaś trzecią Witę Semerenko o 41,4 s. Najlepsza z Polek Weronika Nowakowska zajęła najlepsze w sezonie 11. miejsce, ale pozostał niedosyt, bo pudłem w ostatnim strzale 31-letnia biathlonistka pogrzebała szanse na miejsce w pierwszej dziesiątce.

Aż do 10., ostatniego, strzału wszystko zapowiadało się znakomicie.

Niestety w kluczowym momencie Nowakowskiej uleciała koncentracja i okazja na bardzo dobre miejsce. Skończyło się na tylko dobrym 11. miejscu. Nowakowska finiszowała na 10. pozycji, ale ostatecznie spadła o jedną lokatę. Z pierwszej dziesiątki wypchnęła ją Laura Dahlmeier, która w tym sezonie do tej pory nie zaskoczyła indywidualnie, ale przed tygodniem razem z koleżankami z reprezentacji Niemiec wygrała sztafetę w Hochfilzen. To podziałało na nią mobilizująco. Tym razem Dahlmeier była druga i jako jedyna próbowała nawiązać nierówną walkę z Kuzminą, która biegła tak, jakby jako jedyna trafiła w czwartek ze smarami.

Jednym pudłem szanse na podium pogrzebała była biegaczka narciarska Denise Herrmann. Niemka, która w tym sezonie dwukrotnie wygrywała już zawody Pucharu Świata, raz nie trafiła w tarczę i straciła do Kuzminy 50,6 s, kończąc na 5. miejscu. Ale i tak porządnie poprawiła się w porównaniu z poprzednim tygodniem z Hochfilzen, gdy zajmowała miejsca w trzeciej dziesiątce.

W przypadku Polek, w czwartkowym sprincie, jak zwykle wszystko rozłożyło się nierównomiernie. Nowakowska pobiegła najlepiej, ale pomyliła się na strzelnicy. Krystyna Guzik strzelała na czysto, ale ona z kolei fatalnie pobiegła. Guzik zajęła 29. miejsce, Magdalena Gwizdoń 51., a Kamila Żuk 71.