Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: Polki dziewiąte w Anterselvie, triumf Niemek

Polskie biathlonistki zajęły dziewiąte miejsce w sztafecie 4x6 km w zawodach Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie. Wygrały reprezentantki Niemiec, przed Czeszkami i Ukrainkami. "Biało-czerwone" straciły do triumfatorek ponad trzy minuty - 3.10,1.

Sztafeta Polek biegła w składzie: Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Karolina Pitoń i Krystyna Guzik.

Niemki - Franziska Hildebrand, Franziska Preuss, Luise Kummer i Laura Dahlmeier - mimo słabej postawy na pierwszej zmianie (dwie karne rundy Hildebrand) zwyciężyły wyraźnie, uzyskały czas 1:18.47,1. Czeszki straciły do nich 35 sekund, a Ukrainki - 45,3.

Przez długi czas prowadziły Rosjanki, które w połowie rywalizacji miały sporą przewagę. Świetnie spisywała się Daria Wirolajnen (drugie miejsce w sobotnim biegu na dochodzenie), ale na trzeciej i czwartej zmianie jej koleżanki miały kłopoty na strzelnicy. Ostatecznie dobiegły na metę jako czwarte.

Reklama

Oddawanie skutecznych strzałów utrudniał wielu zawodniczkom porywisty wiatr, powodujący zamieć śnieżną.

Nadzieję na dobry wynik mogły mieć przez chwilę Polki. Po występie Moniki Hojnisz i pierwszym strzelaniu biegnącej na drugiej zmianie Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak "Biało-czerwone" zajmowały trzecie miejsce, ale podczas kolejnej wizyty na strzelnicy doświadczona zawodniczka zanotowała cztery pudła i Polska spadła wówczas na ósme miejsce.

Na trzeciej zmianie było jeszcze gorzej, Polki wypadły z pierwszej dziesiątki, ale startująca jako ostatnia w ekipie Krystyna Guzik poradziła sobie na strzelnicy (nie musiała biegać karnych rund) i w efekcie "Biało-czerwone" awansowały na dziewiątą pozycję.

Sztafeta kobiet odbyła się w tym sezonie po raz czwarty. Poprzednio Polki zajmowały miejsca kolejno: szóste, dziewiąte i siódme.

Wyniki:

 1. Niemcy     1:18.47,1 (2 rundy karne+10 niecelnych strzałów)

(Franziska Hildebrand, Franziska Preuss, Luise Kummer, Laura Dahlmeier)

 2. Czechy   strata 35,0 s (0+15)

(Eva Puskarcikova, Gabriela Soukalova, Jitka Landova, Veronika Vitkova)

 3. Ukraina         45,3 (3+14)

(Julia Dżyma, Natalja Burdyga, Olga Abramowa, Walja Semerenko)

 4. Rosja           57,2 (1+9)

 5. Francja       1.03,1 (2+15)

 6. Białoruś      1.18,2 (3+13)

...

 9. Polska        3.10,1 (2+15)

(Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Karolina Pitoń, Krystyna Guzik)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL