PŚ w biathlonie: Polki daleko w ostatnim sprincie

Polskie biathlonistki zajęły odległe lokaty w sprincie na 7,5 km w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w Chanty-Mansyjsku na Syberii. Najlepsza z nich Magdalena Gwizdoń była szesnasta. Wygrała Czeszka Gabriela Soukalova.

Strzelająca bezbłędnie Soukalova wyprzedziła dwie Niemki - o 17,2 s Andreę Henkel oraz o 23,6 s Miriam Goessner.

W ubiegłą sobotę Gwizdoń, po świetnym strzelaniu, zwyciężyła w tej konkurencji na olimpijskiej trasie w Soczi. W czwartek musiała pokonać jedną rundę karną i na mecie straciła do Soukalovej 1.14,5 min.

Krystyna Pałka zajęła 23. miejsce, Monika Hojnisz - 33., a Weronika Nowakowska-Ziemniak - 39.

Polki nie najgorzej strzelały. Hojnisz nie zaliczyła ani jednego "pudła", Gwizdoń pomyliła się tylko raz (przy ostatniej z dziesięciu prób na strzelnicy), podobnie jak Pałka. Jedynie Nowakowska-Ziemniak dwa razy nie trafiła w krążek. Jednak tym razem podopieczne trenera Adama Kołodziejczyka słabiej wypadły w biegu.

Bohaterki niedawnych mistrzostw świata w Novym Mescie na Morawach nie zachwyciły. Czterokrotna złota medalistka i zdobywczyni "Kryształowej Kuli" Norweżka Tora Berger została sklasyfikowana na ósmej pozycji, Ukrainka Ołena Pidgruszna - na 11., a Białorusinka Daria Domraczewa - na 13.