Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Początek w listopadzie, letnie mistrzostwa świata zagrożone

Zaplanowane na sierpień w bawarskim Ruhpolding mistrzostwa świata w letnim biathlonie są zagrożone. W Niemczech obowiązuje bowiem zakaz organizacji dużych imprez do końca sierpnia. Zimowy Puchar Świata ma za to ruszyć zgodnie z planem - pod koniec listopada.

"Na razie dyskutujemy o możliwych opcjach w związku z letnimi mistrzostwami świata. Zastanawiamy się nad zmianą terminu, ale kolejne decyzje zapadną najwcześniej w maju" - poinformowała światowa federacja (IBU).

W opublikowanym komunikacie zapewniono, że przygotowania do zimowego sezonu idą zgodnie z planem i na razie nie przewiduje się żadnych zmian.

"Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, jak szybko i dynamicznie zmienia się obecnie sytuacja na świecie. Jesteśmy świadomi wyzwań, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa. Mimo wszystko staramy się patrzeć do przodu i robimy wszystko, by sezon wyglądał tak, jak jest to w planach. Wiemy jednak, że elastyczność jest tutaj wskazana, bo najważniejsze jest zdrowie zawodników i ich ekip oraz kibiców i organizatorów" - powiedział sekretarz generalny IBU Niklas Carlsson.

Reklama

Zimowy sezon w biathlonie ma rozpocząć się 28 listopada w fińskim Kontiolahti. Mistrzostwa świata zaplanowane są na 10-21 lutego 2021 w słoweńskiej Pokljuce. Tuż po tej imprezie zawodnicy mają się przenieść do Pekinu na testy olimpijskich tras.

"Wprawdzie początkowo plan był taki, by zawody w Chinach odbyły się wcześniej, ale ze względu na sytuację na świecie postanowiliśmy przemodelować trochę kalendarz. Dzięki temu zawodnicy będą mieć też okazję sprawdzić się na olimpijskich trasach niemal dokładnie rok przed igrzyskami. Można zatem założyć, że będą wówczas podobne warunki atmosferyczne" - skomentował dyrektor sportowy IBU Felix Bitterling.

mar/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy