Reklama

Reklama

​PŚ w biathlonie. Pierwsza wygrana Hauser, 21. miejsce Hojnisz-Staręgi

Monika Hojnisz-Staręga zajęła w Anterselvie 21. miejsce w biegu indywidualnym na 15 km biathlonowego Pucharu Świata. Pierwsze zwycięstwo w karierze odniosła Austriaczka Lisa Theresa Hauser.

Drugie miejsce zajęła Ukrainka Julia Dżyma, a trzecie - Francuzka Anais Chevalier-Bouchet.

Reklama

Dobrze spisała się Anna Mąka, która zakończyła zawody na 26. miejscu. To jej zdecydowanie najlepszy wynik w karierze, dotychczas nigdy nie zajęła w PŚ wyższej lokaty niż 69. Pozostałe Polki - Joanna Jakieła i Karolina Pitoń - zajęły odległe pozycje.

Hauser jest dopiero drugą Austriaczką, która odniosła zwycięstwo w Pucharze Świata. W 2014 roku udało się to Katharinie Innerhofer w sprincie w Pokljuce.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, która w czwartek zajęła dopiero 31. miejsce. Część strat zmniejszyły do niej wiceliderka i jej rodaczka Tiril Eckhoff (18.) oraz trzecia Szwedka Hanna Oeberg (29.).

W piątek odbędzie się rywalizacja mężczyzn w tej konkurencji na dystansie 20 km. Na sobotę zaplanowano bieg ze startu wspólnego kobiet, do którego jednak nie zakwalifikowała się żadna z reprezentantek Polski, oraz sztafetę mężczyzn, w niedzielę to panie ścigać się będą w sztafecie, a panowie - ze startu wspólnego.

W Anterselvie odbywa się ostatnia runda PŚ przed mistrzostwami świata w Pokljuce 10-21 lutego. Wcześniej, 27-31 stycznia, w Dusznikach-Zdroju biathloniści powalczą o medale mistrzostw Europy. Tę imprezę światowa czołówka zwykle odpuszcza.

mm/ pp/

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biathlonie | Monika Hojnisz-Staręga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama