Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata

W czwartek w słoweńskiej Pokljuce rozpocznie się ostatnia przed mistrzostwami globu runda Pucharu Świata w biathlonie. Polskę reprezentować będzie siedmioro zawodników, w tym Anna Mąka, która zastąpi Magdalenę Gwizdoń.

Trener kobiecej kadry Michael Greis zdecydował, że Gwizdoń będzie trenować, aby mieć optymalną formę na zmagania w Anterselvie (13-23 lutego).

- Liczę na nią bardzo w kontekście mistrzostw świata, dlatego zaplanowałem, że nie wystartuje w Pokljuce, tylko wróci do treningów - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

27-letnia Mąka wystąpi w PŚ po raz pierwszy od dwóch lat.

- Ania o miejsce w składzie walczyła z Karoliną Pitoń. Bardzo długo szły łeb w łeb, ale w ostatnim starcie - w Pucharze IBU w Osrblie - wyraźnie lepsza była Anna i to zdecydowało - wyjaśnił Greis.

Reklama

Liderką kadry pozostaje Monika Hojnisz-Staręga, która po udanym występie w biegu na dochodzenie na 10 km w Ruhpolding, w którym była siódma, awansowała na 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. W programie zawodów w Słowenii jest bieg indywidualny na 15 km (w piątek o godz. 14.15), w którym 28-letnia chorzowianka zwykle osiąga dobre wyniki.

Obok niej w Pokljuce zaprezentują się Kamila Żuk i Kinga Zbylut. Będzie im potrzebna wysoka lokata w piątkowym biegu, jeśli chcą zakwalifikować się do niedzielnego biegu ze startu wspólnego na 12,5 km. Wystąpi w nim 25 najlepszych biathlonistek w klasyfikacji generalnej oraz pięć najlepiej punktujących w Słowenii.

W rywalizacji mężczyzn Polskę reprezentować będą tradycyjnie Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Grzegorz Guzik. W programie tej rundy PŚ, która potrwa do niedzieli, są też supermikst oraz sztafeta mieszana 4x7,5 km.

Program zawodów PŚ w biathlonie, Pokljuka (Słowenia):

czwartek, 23 stycznia

bieg indywidualny na 20 km mężczyzn       (godz. 14.15)

piątek, 24 stycznia

bieg indywidualny na 15 km kobiet         (14.15)

sobota, 25 stycznia

supermikst                                (13.15)

sztafeta mieszana 4x7,5 km                (15.00)

niedziela, 26 stycznia

bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn (12.15) bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet (15.00)

Skład reprezentacji Polski:

kobiety

Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Kinga Zbylut, Anna Mąka (obie BKS WP Kościelisko)

mężczyźni

Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy