Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Norweżki najlepsze w sztafecie 4x6 km, Polki 13.

Norweżki wygrały bieg sztafetowy 4x6 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Polki, które pobiegły w składzie: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk i Kinga Zbylut, rywalizację ukończyły na 13. miejscu, a do triumfatorek straciły 4.20,6.

Walka o drugie miejsce toczyła się niemal do ostatnich metrów. Ostatecznie za Norweżkami do mety dotarły Szwajcarki, które wyprzedziły Szwedki. Czwarte - także z niewielką stratą - były Niemki.

Dużego pecha miały Włoszki, które po pierwszej zmianie były liderkami, ale później fatalnie spisywały się na strzelnicy - w sumie pokonały pięć karnych rund - i ostatecznie skończyły rywalizację tuż przed Polkami na 12. pozycji ze stratą 4.08,4.

"Biało-Czerwone" od samego początku plasowały się w drugiej dziesiątce. Gwizdoń na dwóch wizytach na strzelnicy trzy razy dobierała i gdy dobiegała do Hojnisz-Staręgi była 19. Najlepsza polska biathlonistka, która była ósma w czwartek w biegu indywidualnym na 15 km, bardzo dobrze spisała się na strzelaniu i awansowała na 10. pozycję. Po dwóch najbardziej doświadczonych zawodniczkach w kadrze, stery przejęła "młodzież".

Reklama

22-letnia Żuk, która świetnie radziła sobie w zeszłym sezonie w rywalizacji juniorek, spadła na 14. lokatę. Bardzo dobrze biegła, ale słabiej strzelała i strata do liderek - wówczas już Norweżek - wynosiła prawie trzy minuty. Zbylut niewiele mogła już zrobić. Cztery razy pomyliła się na strzelnicy, ale udało jej się jeszcze wyprzedzić Estonki i ostatecznie dobiegła do mety jako trzynasta.

W przyszłym tygodniu biathloniści rywalizować będą w austriackim Hochfilzen.

Wyniki biegu sztafetowego 4x6km kobiet w biathlonowym PŚ w Oestersund:

 1. Norwegia         1:11.08,7  (0 karnych rund + 10 dobieranych naboi)

   (Karoline Offigstad Knotten, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland)

 2. Szwajcaria      strata 8,5 (0+4)

   (Elisa Gasparin, Selina Gasparin, Aita Gasparin, Lena Haecki)

 3. Szwecja               10,2 (0+8)

   (Linn Persson, Elvira Oeberg, Mona Brorsson, Hanna Oeberg)

 4. Niemcy                15,5 (1+9)

 5. Rosja               1.37,7 (0+9)

 6. Francja             2.07,3 (0+9)

...

13. Polska              4.20,6 (0+14)

   (Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama