Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: Norwegowie wygrali sztafetę w Ruhpolding. Polacy daleko

Norwegowie wygrali sztafetę 4x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Byli minimalnie szybsi od reprezentantów gospodarzy, a trzecie miejsce zajęli Rosjanie. Polacy zostali zdublowani i zakończyli zmagania na 18. pozycji.


Polacy biegli w składzie: Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek i Grzegorz Jakubowicz (obaj BKS WP Kościelisko). Po ósmym strzelaniu mieli ponad pięć minut straty do liderów.

Zwycięska czwórka: Ole Einar Bjoerndalen, Erlend Bjoentegaard, Johannes Thingnes Boe i Emil Hegle Svendsen wyprzedziła o 4,6 s Niemców, którzy z kolei byli o niecałe cztery sekundy szybsi od Rosjan.

Czwarte miejsce zajęli Francuzi, co w dużej mierze zawdzięczają biegnącemu na ostatniej zmianie Martinowi Fourcade'owi. Lider klasyfikacji generalnej PŚ rozpoczął na ósmej pozycji, ze stratą minuty i kilku sekund do pierwszego wówczas Niemca Simona Schemppa, i odrobił około 40 s.

Reklama

Zawody miały nietypowy przebieg na pierwszych dwóch zmianach. Po pierwszej niespodziewanie na prowadzeniu byli Amerykanie, a po drugiej - Słoweńcy, którzy wypracowali nawet 23 s przewagi nad Norwegami. Jednak później do głosu doszli faworyci.

Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na końcowych metrach. Svendsen i Schempp biegli równo na ostatniej zmianie, ale więcej sił na skuteczny finisz zachował Norweg.

Rywalizacja sztafet odbyła się po raz trzeci w tym sezonie. W Hochfilzen i w Oberhofie triumfowali Rosjanie. W czwartek startowało 25 zespołów.

Wyniki:

 1. Norwegia      1:09.42,3 (0 karnych rund + 8 niecelnych strzałów)

(Ole Einar Bjoerndalen, Erland Bjoentegaard, Johannes Thingnes Boe, Emil Hegle Svendsen)

 2. Niemcy       strata 4,6 s (0+4)

(Erik Lesser, Andreas Birnbacher, Arnd Peiffer, Simon Schempp)

 3. Rosja               8,4 (0+8)

(Jewgienij Garaniczew, Timofej Łapszin, Aleksiej Wołkow, Anton Szipulin)

 4. Francja            23,8 (1+5)

 5. Austria            24,5 (1+8)

 6. Czechy             30,8 (0+7)

...

18. Polska       zdublowana (0+8)

(Krzysztof Pływaczyk, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Grzegorz Jakubowicz)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje