Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Norwegowie najszybsi w sztafecie w Canmore

Norwescy biathloniści wygrali w kanadyjskim Canmore sztafetę 4x7,5 m Pucharu Świata. Na drugiej pozycji zawody ukończyli Francuzi, a na trzeciej - Rosjanie. Polacy zostali zdublowani i sklasyfikowani na 16. pozycji.

W składzie zwycięzców pobiegli Lars Helge Birkeland, Vetle Sjaastad Christiansen, Erlend Bjoentegaard, a sztafetę zamykał lider klasyfikacji generalnej PŚ Johannes Thingnes Boe. Francuzów wyprzedzili aż o 1.10,4. Rosjanie stracili 1.48,4.

Biało-czerwoną drużynę tworzyli natomiast Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła. Zdublowany został biegnący na trzeciej zmianie Szczurek.

Rywalizacja w tej konkurencji odbyła się po raz czwarty tej zimy. W Hochfilzen triumfowali Szwedzi, w Oberhofie - Rosjanie, a w Ruhpolding także Norwegowie.

Reklama

Wyniki:

 1. Norwegia         1:16.36,6 (0 karnych rund + 7 doładowań)
 2. Francja      strata 1.10,4 s (0+8)
 3. Rosja               1.48,4 (0+9)
 4. Niemcy              2.48,6 (3+12)
 5. Austria             3.22,2 (3+11)
 6. Czechy              3.23,5 (1+9)
...
16. Polska              zdublowani
    (Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy