PŚ w biathlonie: Niemcy wygrali sztafetę w Anterselvie

Niemieccy biathloniści wygrali bieg sztafetowy 4x7,5 km w zawodach Pucharu Świata we włoskiej Anterselvie. O ich zwycięstwie zadecydował skuteczny finisz Simona Schemppa, który minimalnie wyprzedził Norwega Emila Hegle Svendsena. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie.

Polacy zostali na ostatniej zmianie zdublowani i ostatecznie sklasyfikowani na 20. pozycji w stawce 25 drużyn.

Kilka godzin wcześniej w biegu ze startu wspólnego kobiet na 12,5 km triumfowała Niemka Nadine Horchler. Monika Hojnisz zajęła 22. miejsce.

W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, mężczyźni będą rywalizować w biegu na 15 km ze startu wspólnego (bez Polaków), a kobiety - w sztafecie.