Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Nadzieja Skardzina najlepsza w Ostersund. Polki bez punktów

Polki były w czwartkowy wieczór bardzo nierówne i nie liczyły się w biegu indywidualnym na 15 km w Ostersund. Zwyciężyła Białorusinka Nadzieja Skardzina. Drugie miejsce zajęła Norweżka Synnoeve Solemdal, a na trzecim uplasowała się Julija Dżima z Ukrainy. Najlepsza w polskiej ekipie była Weronika Nowakowska. Z trzema pudłami zajęła 44. miejsce.

Dzień z biathlonem zaczął się od prawdziwej bomby, jaką była wypowiedź Jany Romanowej, której wskutek złamania antydopingowych przepisów odebrano srebrny medal IO w Soczi za bieg sztafetowy z Olgą Wiłuchinową. - Prędzej wyrzucę medal na śmietnik, niż oddam go MKOl - powiedziała rosyjska biathlonistka. Wiłuchinowej odebrano również srebro za sprint.

Obu pań oczywiście nie widzieliśmy w Ostersund. Od biegu indywidualnego zaczęły się w szwedzkiej miejscowości zmagania biathlonistek w ramach Pucharu Świata. Niestety to nie był dobry start naszych zawodniczek, żadna z Polek nie zeszła poniżej trzech pudeł na strzelnicy.

Reklama

Weronice Nowakowskiej pierwsze strzelanie poszło bezbłędnie. W drugim, z pozycji stojącej, popełniła trzy błędy. Wcześniej i potem była bezbłędna. Przy wysokim poziomie biegania, trzy pudła, to była strata nie do odrobienia (każde pudło to dodatkowa minuta kary). Nowakowska zajęła 44. miejsce. Warto jednak zaznaczyć, że miała 22 czas biegu.

W pierwszym strzelaniu nie pomyliła się również Monika Hojnisz. W drugim popełniła dwa błędy, w trzecim jeden. Przeciętny bieg sprawił, że zajęła dopiero 63. miejsce.

Magdalena Gwizdoń na strzelnicy nie pomyliła się w drugim i trzecim strzelaniu. Tarcza nie była jej posłuszna przy pierwszej próbie, kolejne dwa pudła dołożyła w ostatnim strzelaniu. W sumie popełniła trzy błędy, ale pobiegła trochę lepiej od Hojnisz, co dało jej 56. miejsce. Najgorzej poszło Krystynie Guzik, która straciła ponad minutę do zwyciężczyni, dokładając do tego aż siedem karnych rund. Zajęła odległe 90. miejsce.

Największym zaskoczeniem było jednak podium. Z czasem 42:57:4 zwyciężyła Białorusinka Nadzieja Skardzina. Jej bardziej znana koleżanka, Daria Domraczewa, była dopiero 14. Drugie miejsce zajęła Norweżka Synnoeve Solemdal. Na trzeciej lokacie uplasowała się Julija Dżima z Ukrainy. Wszystkie panie były bezbłędne na strzelnicy. Nadzieja Skardzina stała się pierwszą liderką klasyfikacji generalnej nowego sezonu Pucharu Świata.

MS

Wyniki:

 1. Nadzieja Skardzina (Białoruś)      42.57,4 (0 karnych minut)

 2. Synnove Solemdal (Norwegia)    strata 2,9 s (0)

 3. Julia Dżyma (Ukraina)                12,0 (0)

 4. Walja Semerenko (Ukraina)            30,1 (0)

 5. Paulina Fialkova (Słowacja)          32,2 (1)

 6. Mona Brorsson (Szwecja)              49,6 (0)

...

44. Weronika Nowakowska (Polska)       3.47,3 (3)

56. Magdalena Gwizdoń (Polska)         4.23,0 (3)

63. Monika Hojnisz (Polska)            5.02,2 (3)

90. Krystyna Guzik (Polska)            8.41,6 (7)

Klasyfikacja biegu indywidualnego (po pierwszych z dwóch zawodów):

 1. Nadieżda Skardino (Białoruś)       60 pkt

 2. Synnoeve Solemdal (Norwegia)       54

 3. Julia Dżyma (Ukraina)              48

PŚ w biathlonie kobiet

1.Tiril Eckhoff
2.Marte Olsbu Roeiseland
3.Franziska Preuss
4.Hanna Oeberg
5.Dorothea Wierer
6.Lisa Theresa Hauser
33.Monika Hojnisz-Staręga
65.Kamila Żuk
82.Anna Mąka
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Nadzieja Skardzina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje