Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Monika Hojnisz powalczy o punkty w Hochfilzen

W czwartek i sobotę piąta w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Monika Hojnisz powalczy o kolejne punkty w sprincie i biegu na dochodzenie. Na niedzielę zaplanowano z kolei pierwsze w tym sezonie sztafety 4x6 km kobiet i 4x7,5 mężczyzn.

Hojnisz rozpoczęła udział w PŚ tej zimy od drugiego miejsca w biegu indywidualnym na 15 km w słoweńskiej Pokljuce. Później była 11. w sprincie na 7,5 km - konkurencji, za którą nie przepada - a następnie zajęła 21. pozycję w biegu na dochodzenie na 10 km. Polka ma 104 punkty i traci 40 do prowadzącej w klasyfikacji generalnej Włoszki Dorothei Wierer.

W Hochfilzen oprócz Hojnisz zaprezentują się także Karolina Pitoń, Kinga Zbylut oraz Kamila Żuk. Żadna z nich nie zdobyła w Pokljuce punktów (tj. nie zajęła miejsca w czołowej czterdziestce). Szczególnie rozczarowana może być Żuk, która w dobrym stylu zakończyła poprzedni sezon i tej zimy mogła mieć nadzieję na lepsze wyniki w PŚ.

Reklama

"Następna stacja - Hochfilzen. Kolejna szansa. Czas, żeby uwierzyć w swoje możliwości" - napisała na Facebooku 21-letnia biathlonistka, która zdobyła w tym roku dwa złote i srebrny medal mistrzostw świata juniorów w Otepaeae.

W niedzielę wszystkie cztery Polki wezmą udział w sztafecie 4x6 km - pierwszej od chwili, gdy zakończenie kariery ogłosiła Weronika Nowakowska. Ze "starej gwardii" w kadrze na zmagania w Austrii pozostała tylko Hojnisz. Magdalena Gwizdoń będzie rywalizować w Pucharze IBU, a Krystyna Guzik nie trenuje pod okiem prowadzącej kadrę Nadii Biłowej i na razie nie startuje w Pucharze Świata.

W Hochfilzen w zmaganiach indywidualnych mężczyzn wezmą udział Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Łukasz Szczurek. Przed niedzielą dołączy do nich wybrany przez trenera Adama Kołodziejczyka czwarty zawodnik, który uzupełni skład sztafety.

Program zawodów PŚ w Hochfilzen (Austria):

czwartek, 13 grudnia

sprint na 7,5 km kobiet                  (godz. 14.15)

piątek, 14 grudnia

sprint na 10 km mężczyzn                 (14.15)

sobota, 15 grudnia

bieg na dochodzenie na 10 km kobiet      (11.30)

bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn  (14.45)

niedziela, 16 grudnia

sztafeta 4x6 km kobiet                   (11.15)

sztafeta 4x7,5 km mężczyzn               (14.00)

Skład reprezentacji Polski:

kobiety

Monika Hojnisz, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Karolina Pitoń, Kinga Zbylut (obie BKS WP Kościelisko)

mężczyźni

Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

Dowiedz się więcej na temat: Monika Hojnisz | PŚ w biathlonie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje