Reklama

Reklama

​PŚ w biathlonie. Hojnisz-Staręga 17. w sprincie w Oberhofie

Biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga zajęła 17. miejsce w sprincie na 7,5 km Pucharu Świata w Oberhofie. Pozostałe Polki zajęły niższe lokaty. Najlepsza była Norweżka Tiril Eckhoff, która odniosła 17. w karierze zwycięstwo w tym cyklu.

To najlepszy wynik 29-letniej chorzowianki w tym sezonie. W piątek miała jeden niecelny strzał i straciła do bezbłędnej triumfatorki 1.15,4.

Reklama

Drugie miejsce zajęła Szwedka Hanna Oeberg, a trzecie - Austriaczka Lisa Theresa Hauser, która na podium stanęła po raz pierwszy w karierze. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymała piąta w sprincie Norweżka Marte Olsbu Roeiseland.

Do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km, w którym uwzględnione będą wyniki piątkowych zawodów, zakwalifikowały się także Kinga Zbylut (41. miejsce) i Kamila Żuk (43.). Poza czołową "60" rywalizację ukończyła Joanna Jakieła.

O godzinie 14.15 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn na dystansie 10 km. Na niedzielę zaplanowano sztafetę mieszaną i supermikst.

Kolejna runda PŚ odbędzie się w tym samym miejscu 13-17 stycznia. Jak zapowiedział trener kobiecej kadry Michael Greis, nie wystartuje w niej Hojnisz-Staręga, która skupi się na treningach. Do rywalizacji w cyklu powróci 21-24 stycznia w Anterselvie.

Do sobotniego biegu na dochodzenie na 10 km, w którym uwzględnione będą wyniki piątkowych zawodów, zakwalifikowały się także Kinga Zbylut i Kamila Żuk. Poza czołową "60" rywalizację ukończyła Joanna Jakieła.

O godzinie 14.15 rozpocznie się rywalizacja mężczyzn na dystansie 10 km. Na niedzielę zaplanowano sztafetę mieszaną i supermikst.

Kolejna runda PŚ odbędzie się w tym samym miejscu 13-17 stycznia.

mm/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biathlonie | Monika Hojnisz-Staręga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje