Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Francuzi najlepsi w sprincie par mieszanych. Polacy zdublowani

Francuzi Marie Dorin Habert i Martin Fourcade triumfowali w sprincie par mieszanych w inauguracyjnej rundzie biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Kinga Mitoraj i Mateusz Janik zostali zdublowani.

Mitoraj zastąpiła w niedzielę Monikę Hojnisz, którą pierwotnie do startu wyznaczyli trenerzy Adam Kołodziejczyk i Tomasz Sikora. 21-letnia zawodniczka przewróciła się jednak na trasie i biało-czerwoni stracili szansę na dobry wynik.

Dorin Habert i Fourcade to wielokrotni mistrzowie świata i medaliści olimpijscy w konkurencjach indywidualnych. W niedzielę nie mieli sobie równych. Na drugim miejscu z 16-sekundową stratą zawody ukończyli Austriacy Lisa Theresa Hauser i Simon Eder, z którymi do sezonu przygotowywała się Krystyna Guzik. Na podium stanęli także Niemcy Franziska Preuss i Erik Lesser.

Reklama

Wcześniej odbyła się rywalizacja sztafet mieszanych, w której najlepsi okazali się Norwegowie, a Polacy zajęli 16. pozycję. Pierwsze starty indywidualne zaplanowano na 30 listopada i 1 grudnia na, odpowiednio, 15 km kobiet oraz 20 km mężczyzn.

Wyniki:

 1. Marie Dorin Habert, Martin Fourcade (Francja) 35.43,5 (0 karnych rund + 4 doładowań) 

2. Lisa Theresa Hauser, Simon Eder (Austria) strata 16,0 s (0+6)

 3. Franziska Preuss, Erik Lesser (Niemcy)           25,2 (0+5)

 4. Linn Persson, Torstein Stenersen (Szwecja)     1.20,8 (0+8)

 5. Galina Wisznewska, Jan Sawicki (Kazachstan)    1.28,8 (0+8)

 6. Aita Gasparin, Mario Dolder (Szwajcaria)       1.39,3 (0+3)

...

Kinga Mitoraj, Mateusz Janik (Polska)          zdublowani (2+10)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL