Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie - francuska sztafeta najlepsza w Anterselvie

Francuscy biathloniści wygrali zaliczaną do Pucharu Świata sztafetę 4x7,5 km we włoskiej Anterselvie. Drugie miejsce zajęli Szwedzi, a trzecie - Niemcy. Polacy nie startowali. W klasyfikacji końcowej triumf odniosła ekipa niemiecka.

Zawody rozpoczęły się z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na złe warunki atmosferyczne. Wcześniej z powodu mgły, która ograniczyła widoczność do ok. 25 metrów, przerwano na drugiej zmianie sztafetę kobiet 4x6 km.

Reklama

Drużyna Francji, którą jako pierwszy reprezentował Simon Fourcade, a jako ostatni - jego brat Martin, toczyła wyrównany pojedynek ze Szwedami. Lider klasyfikacji indywidualnej PŚ wystartował niemal w tym samym momencie, co ostatni w ekipie rywali Carl Johan Bergmann.

Obaj zawodnicy biegli "łeb w łeb", co rusz zamieniając się pozycjami. Nie zaliczyli ani jednego "pudła", ale o triumfie Francji zdecydowała szybkość Fourcade'a na strzelnicy - przy ostatniej wizycie wypracował nad Bergmannem 2,5 sekundy przewagi, którą utrzymał do mety.

Trzeci, 38,8 s po Francuzie, dotarł zwycięzca obu konkurencji indywidualnych we Włoszech Simon Schempp. Niemiec był pierwszy w piątkowym sprincie, ex aequo z reprezentantem gospodarzy Lukasem Hoferem, a w sobotnim biegu na dochodzenie triumfował już samodzielnie.

Pomimo nieobecności kluczowych zawodników, niespodziewanie dobrze poradzili sobie biathloniści z Norwegii, którzy zajęli czwarte miejsce. W składzie drużyny ze Skandynawii zabrakło Emila Hegle Svendsena, Ole Einara Bjoerndalena, a także braci Tarjeia i Johannesa Thingnesa Boe.

Trzech z nich pojawiło się na torze w Ruhpolding przed tygodniem (zamiast Bjoerndalena pobiegł Vetle Sjastad Christiansen) i spisali się poniżej oczekiwań - zajęli dziewiąte miejsce. Rezerwowy skład (Alexander Os, Henrik L'Abee-Lund, Martin Eng i Erlend Bjoentegaard) pokazał w Anterselvie, że jest co najmniej równie mocny.

Niedzielna sztafeta była ostatnią przed igrzyskami olimpijskimi w Soczi, i ostatnią zaliczaną do Pucharu Świata w tym sezonie. W klasyfikacji końcowej jednakową liczbę punktów - 194 - zgromadzili Niemcy i Szwedzi.

Ekipa "Trzech Koron" nie wygrała żadnych zawodów, a dwukrotnie była druga, natomiast rywale znaleźli się na podium trzykrotnie (dwa razy drugie, raz trzecie miejsce) i dlatego to Niemcy są sklasyfikowani wyżej.

Wyniki (sztafeta 4 x 7,5 km):

1. Francja       1:14.34,1 (0 rund karnych+4 niecelne strzały)

(Simon Fourcade, Alexis Boeuf, Jean Guillaume Beatrix, Martin Fourcade)

2. Szwecja      strata 2,6 (1+5)

(Tobias Arwidson, Bjoern Ferry, Fredrik Lindstroem, Carl Johan Bergmann)

3. Niemcy             38,8 (1+10)

(Erik Lesser, Andreas Birnbacher, Arnd Peiffer, Simon Schempp)

4. Norwegia         1.34,6 (2+11)

5. Austria          2.33,4 (0+8)

6. Kanada           2.41,4 (2+11)

Klasyfikacja końcowa PŚ (po 4 zawodach):

 1. Niemcy    194 pkt

 2. Szwecja   194

 3. Austria   191

 4. Rosja     190

 5. Norwegia  175

 6. Francja   169

...

26. Polska     41

Dowiedz się więcej na temat: biathlon | Anterselva | Puchar Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje