Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: Fourcade najlepszy w Oestersund

Francuz Martin Fourcade wygrał niedzielny bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkiej miejscowości Oestersund. Wyprzedził o 0,7 s Niemca Andreasa Birnbachera i o 3,3 Rosjanina Antona Szipulina.

Fourcade, który triumfował w inauguracyjnych zawodach PŚ - biegu na 20 km, a w sprincie był dziesiąty, umocnił się na pozycji lidera PŚ.

Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) nie poprawił swojej pozycji ze sprintu i zajął ostatnie, 60. miejsce.

Zdobywca Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie, 24-letni Fourcade, który zaliczył jedno pudło na strzelnicy, ma w dorobku m.in. srebrny medal olimpijski, wywalczony w biegu ze startu wspólnego w Vancouver oraz siedem medali, w tym cztery złote, przywiezione z mistrzostw świata. Podczas tegorocznych MŚ w niemieckim Ruhpolding triumfował w sprincie, biegu na dochodzenie i biegu ze startu wspólnego.

Reklama

W niedzielę Francuz wyszedł na czoło stawki po ostatniej wizycie na strzelnicy. Wcześniej z kilkunastosekundową przewagą nad rywalami biegł Rosjanin Jewgienij Ustiugow, który startował z 11. numerem. Podczas ostatniej próby dwukrotnie nie trafił w tarczę i spadł na dalszą lokatę (ostatecznie był ósmy).

Lider PŚ stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo z 31-letnim Birnbacherem, który na koncie ma m.in. pięć medali MŚ. Na mecie Fourcade okazał się szybszy o niecałą sekundę. Niewielką stratę do tej dwójki zanotował Szipulin, który na trasę wyruszył dopiero z 23. numerem.

Wyniki, bieg na dochodzenie 12,5 km:

1. Martin Fourcade (Francja)      33.03,5 (1 karna runda)

2. Andreas Birnbacher (Niemcy) strata 0,7 s (1)

3. Anton Szipulin (Rosja)             3,3 (1)

4. Arnd Peiffer (Niemcy)              4,1 (1)

5. Emil Hegle Svendsen (Norwegia)     5,0 (2)

6. Alexis Boeuf (Francja)            19,0 (2)

Klasyfikacja PŚ po 3 z 26 zawodów:

1. Martin Fourcade (Francja)      151 pkt

2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 122

3. Alexis Boeuf (Francja)         110

4. Arnd Peiffer (Niemcy)          105

5. Andreas Birnbacher (Niemcy)    104

6. Jewgenij Ustiugow (Rosja)      104

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL