Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. Finał w Szwecji bez Polaków

Od piątku do niedzieli w Oestersund biathloniści rywalizować będą po raz ostatni w tym sezonie o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W Szwecji nie wystąpią reprezentanci Polski, w tym czasie będą walczyć o medale mistrzostw kraju w Dusznikach-Zdroju.

Biało-czerwonym ten sezon zupełnie nie wyszedł, dlatego z pracy zrezygnowali trenerzy obu kadr: kobiet Michael Greis i mężczyzn Anders Bratli. Decyzją Polskiego Związku Biathlonu obie grupy zostaną teraz połączone w jedną, a szkoleniowcem zostanie po raz kolejny Adam Kołodziejczyk.

"Funkcjonowało to tak, gdy prowadziłem kadrę wspólnie z Tomkiem Sikorą. Poziom męskiego biathlonu w tym roku się znacznie obniżył. Może być tak, że tylko wspólne treningi z grupą kobiet zapewnią wybranym zawodnikom przygotowania na odpowiednim poziomie" - powiedział Kołodziejczyk, którego najważniejszym zadaniem będzie przygotowanie kadry na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Reklama

W Oestersund na piątek zaplanowano sprinty, na sobotę biegi na dochodzenie, a na niedzielę biegi ze startu wspólnego. W klasyfikacji generalnej kobiet triumf zapewniła sobie już Norweżka Tiril Eckhoff, a w męskiej najprawdopodobniej również zwycięży Norweg, tylko jeszcze nie wiadomo, który. Obecnie broniący Kryształowej Kuli Johannes Thingnes Boe ma o 25 punktów więcej od Sturli Holma Laegreida. Trzeci Francuz Quentin Fillon Maillet ma o 139 pkt mniej od lidera.

W Szwecji rozstrzygną się także losy walki o małe Kryształowe Kule za te trzy konkurencje mężczyzn oraz za bieg ze startu wspólnego kobiet. W sprincie i biegu na dochodzenie zwycięstwo zapewnione ma już Eckhoff.

Program zawodów ostatniej rundy PŚ w Oestersund:

 piątek, 19 marca

sprint na 7,5 km kobiet                     (godz. 12.30)

sprint na 10 km mężczyzn                    (15.30)

sobota, 20 marca

bieg na dochodzenie na 10 km kobiet         (12.15)

bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn     (15.15)

niedziela

bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet  (13.00)

bieg ze startu wspólnego na 15 km mężczyzn  (15.30)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne