Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: drugi triumf Svendsena w Oberhofie

Po piątkowym zwycięstwie w sprincie na 10 km biathlonowego Pucharu Świata Norweg Emil Hegle Svendsen wygrał także sobotni bieg na dochodzenie na 12,5 km. Wyprzedził doświadczonego rodaka Ole Einara Bjoerndalena i Francuza Martina Fourcade'a.

Svendsen odebrał w piątek 95. w karierze zwycięstwo w konkurencjach narciarskich Bjoerndalenowi, który uzyskał czas o zaledwie 0,4 sek gorszy od triumfatora. W sobotę obaj do pierwszego strzelania biegli razem.

Na strzelnicy Svendsen pomylił się raz, dzięki czemu 39-letni rywal wypracował kilkunastosekundową przewagę. Później dwukrotnie strzelali bezbłędnie, a różnica zmalała do ośmiu sekund. Jednak Bjoerndalen nie wytrzymał presji i przy drugiej "stójce" dwukrotnie chybił.

Ostatecznie dotarł do mety 35,6 s za Svendsenem, który odniósł 33. zwycięstwo w zawodach PŚ. Trzeci był prowadzący w klasyfikacji generalnej Fourcade, który do Svendsena stracił dokładnie jedną minutę.

Reklama

Do sobotniej rywalizacji nie zakwalifikował się ani Łukasz Szczurek, ani Krzysztof Pływaczyk. Polscy biathloniści nie zmieścili się w pierwszej sześćdziesiątce piątkowego sprintu.

Wyniki biegu na dochodzenie na 12,5 km:

 1. Emil Hegle Svendsen (Norwegia)      34.47,7 (1 runda karna)

 2. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) strata 35,6 (2)

 3. Martin Fourcade (Francja)            1.00,0 (2)

 4. Andrejs Rastorgujevs (Łotwa)         1.12,1 (0)

 5. Michal Slesingr (Czechy)             1.23,3 (0)

 6. Johannes Thingnes Boe (Norwegia)     1.28,6 (4)

Klasyfikacja PŚ (po 8 zawodach):

 1. Martin Fourcade (Francja)        402 pkt

 2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia)   263

 3. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) 235

 4. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) 235

 5. Simon Eder (Austria)             222

 6. Anton Szypulin (Rosja)           214

Klasyfikacja biegu na dochodzenie (po 3 zawodach):

 1. Martin Fourcade (Francja)       132 pkt

 2. Emil Hegle Svendsen (Norwegia)  114

 3. Anton Szypulin (Rosja)          108

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy