Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: Boe rozpocznie rywalizację dopiero w styczniu

Mistrz olimpijski i czterokrotny złoty medalista mistrzostw świata w biathlonie Norweg Tarjei Boe wprawdzie pokonał kłopoty zdrowotne, ale na starcie rywalizacji w Pucharze Świata stanie dopiero na przełomie roku. W minionym sezonie był siódmy.

24-letni Boe uskarżał się w ostatnim okresie na kłopoty z nieżytem dróg oddechowych. Wprawdzie lekarze zezwolili na start, to jednak w wyniku choroby musi nadrobić zaległości treningowe, stąd decyzja, aby do rywalizacji w sezonie przedolimpijskim włączył się na początku stycznia.

Boe ma w dorobku złoty medal igrzysk olimpijskich w Vancouver w 2010 roku w sztafecie 4x7,5 km oraz trzy złote krążki MŚ w Chanty Mansijsku w 2011 oraz jeden z Ruhpolding 2012.

W minionym sezonie Norweg z 680 punktami uplasował się na siódmym miejscu klasyfikacji generalnej PŚ. Kryształową Kulę zdobył Francuz Martin Fourcade - 1100 pkt. Drugi był rodak Boe, Emil Hegle Svendsen - 1035.

Reklama

Inauguracyjne zawody PŚ 2012/2013 rozpoczną się 25 listopada w szwedzkim Oestersundzie rywalizacją sztafet mieszanych. 28 mężczyźni pobiegną na 20, a następnego dnia kobiety na 15 km. Pierwszego grudnia w programie znajdują się sprinty, a drugiego biegi na dochodzenie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy