Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie: 31. zwycięstwo w karierze Martina Fourcade'a

Po nieudanym środowym biegu na 20 km, w sobotę Francuz Martin Fourcade wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata w sprincie na 10 km. To jego 31. zwycięstwo w karierze. W szwedzkim Oestersund wyprzedził Czecha Ondrzeja Moravca i Słoweńca Jakova Faka.

Kilka dni temu Fourcade zajął dopiero 81. miejsce, tracąc ponad 10 minut do Norwega Emila Hegle Svendsena. W sobotę francuski zawodnik, zdobywca "Kryształowej Kuli" w poprzednim sezonie PŚ, był zdecydowanie najlepszy. Moravec i rywalizujący kiedyś w barwach Chorwacji Fak stracili do niego po pół minuty.

Na dalekich lokatach, odpowiednio 78. i 86., uplasowali się Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczyk (obaj BKS WP Kościelisko).

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Svendsen, siódmy w sprincie. Tuż za nim w tej konkurencji był słynny Norweg, nazywany królem biathlonu Ole Einar Bjoerndalen; w dorobku ma 93 zwycięstwa w PŚ, w tym jedno w biegach narciarskich.

Reklama

Jako jedyny z czołówki Bjoerndalen musiał pokonać dwie rundy karne, czyli łącznie 300 metrów. Svendsen pomylił się raz na strzelnicy, większość zawodników była bezbłędna.

W niedzielę, bez udziału Polaków, odbędzie się bieg na dochodzenie na 12,5 km. Wystąpi w nim 60 biathlonistów.

Wyniki sprintu mężczyzn na 10 km:

1. Martin Fourcade (Francja)   24.46,6 (0 rund karnych)

2. Ondrzej Moravec (Czechy) strata 28,3 (0)

3. Jakov Fak (Słowenia)           28,7 (0)

4. Michal Szlesingr (Czechy)       38,9 (0)

5. Jewgienij Garaniczew (Rosja)   45,0 (0)

6. Anton Szypulin (Rosja)         48,1 (1)

...

78. Łukasz Szczurek (Polska)    3.22,3 (1)

86. Krzysztof Pływaczyk (Polska) 3.47,3 (2)

Klasyfikacja generalna PŚ (po 2 zawodach):

1. Emil Hegle Svendsen (Norwegia) 96 pkt

2. Szlesingr                       91

3. Moravec                        83

4. Erik Lesser (Niemcy)           72

5. Bjoerndalen                    72

6. Serhij Semenow (Ukraina)       67

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy