Reklama

Reklama

PŚ w biathlonie. 14. miejsce Polski w sztafecie mieszanej

Reprezentacja Polski zajęła 14. miejsce w sztafecie mieszanej 2x6 + 2x7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. "Biało-Czerwoni" wystąpili w składzie Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek. Triumfowała Norwegia.

Po występach Hojnisz i Nowakowskiej "Biało-Czerwoni" zajmowali dziewiąte miejsce. Guzik i Szczurek nie zdołali utrzymać lokaty w czołowej dziesiątce. Na mecie polski zespół stracił do Norwegii ponad trzy minuty (3.03,4) i został sklasyfikowany na 14. pozycji, czyli dwie lokaty wyżej niż rok temu w Oestersund.

W niedzielę sklasyfikowano 23 drużyny. Zwycięska sztafeta Norwegii - w składzie: Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe i Emil Hegle Svendsen - osiągnęła czas 1:11.31,7. Triumfatorzy wyprzedzili Włochów o 5,3 s, a Niemców o 6,4.

Reklama

Wcześniej w niedzielę - na inaugurację biathlonowego sezonu Pucharu Świata - odbył się w Oestersund supersprint, zwany też sprintem par mieszanych czy supermikstem. Polacy w składzie Magdalena Gwizdoń i Andrzej Nędza-Kubiniec również tam zajęli 14. miejsce. Zwyciężyli reprezentanci Austrii - Lisa Hauser i Simon Eder. Druga lokata przypadła Niemcom (Vanessie Hinz i Erikowi Lesserowi), a trzecia - niespodziewanie - Kazachom, Galinie Wiszniewskiej i Maksymowi Braunowi.

Wyniki sztafety mieszanej:

 1. Norwegia   1:11.31,7 (0 karnych rund + 13 doładowań)

(Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Johannes Thingnes Boe, Emil Hegle Svendsen)    

 2. Włochy    strata 5,3 s (1+6)

(Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Dominik Windisch, Lukas Hofer)

 3. Niemcy           6,4 (0+10)

(Franziska Preuss, Maren Hammerschmidt, Benedikt Doll, Arnd Peiffer)

 4. Słowacja         7,7 (0+9)

 5. Szwecja         34,5 (1+5)

 6. Rosja           47,9 (0+7)

...

14. Polska        3.03,4 (0+10)

(Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje