Reklama

Reklama

Polskie biathlonistki wystartują w Anterselvie

Od czwartku do niedzieli polskie biathlonistki będą rywalizowały w zawodach Pucharu Świata w Anterselvie. To ostatnie starty przed igrzyskami w Soczi. - Przy okazji rozpoczęliśmy wysokogórskie zgrupowanie - powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

- Dziewczyny są zdrowe, ale czują się nieco zmęczone, dopiero się aklimatyzują do warunków wysokogórskich. Do tej pory rywalizacja w Pucharze Świata odbywała się na wysokości ok. 800 metrów, a trasy w Anterselvie są na wysokości 1600 m. W podobnych warunkach będą się toczyły zmagania podczas igrzysk - podkreślił Kołodziejczyk.

Olimpijskie trasy położone są na wysokości ok. 1450 m, dlatego po zawodach we Włoszech biathlonistki pozostaną w Alpach i będą trenowały Obertilliach.

- Dobrze znamy tę austriacką miejscowość. Często przyjeżdżamy tu na letnie zgrupowania. Może nie ma przesadnie dużo śniegu, ale spokojnie można powiedzieć, że w Alpach panuje normalna zima. Do Polski wrócimy 29 stycznia, a 3 lutego lecimy do Soczi - dodał.

Reklama

Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Paulina Bobak rywalizację w Anterselvie rozpoczną w czwartek od sprintu. W sobotę czeka je bieg na dochodzenie, a w niedzielę sztafeta.

- Generalnie skład sztafety mam już w głowie, ale ostateczną decyzję podejmę po dwóch startach - powiedział Kołodziejczyk.

W poprzednim sezonie "Biało-czerwone" w Anterselvie zajęły szóste miejsce w sztafecie. Drużynowo w cyklu 2013/14 spisują się jak na razie słabiej. W austriackim Hochfilzen były dziesiąte, we francuskim Le Grand Bornand zostały zdublowane i zajęły 15. pozycję, a w Ruhpolding sklasyfikowano je na dziewiątym miejscu.

- Na pewno stać je na lepsze rezultaty - ocenił szkoleniowiec.

W rywalizacji panów ułatwione zadanie będzie miał prowadzący w klasyfikacji generalnej PŚ Martin Fourcade. Francuz w ubiegłym tygodniu nie startował w Ruhpolding, a tym razem odpocząć od rywalizacji postanowili najlepsi Norwegowie, wśród nich wicelider Emil Hegle Svendsen.

Program biathlonowego Pucharu Świata w Anterselvie:

czwartek (14.30)

sprint kobiet (7,5 km)

piątek (14.50)

sprint mężczyzn (10 km)

sobota (11.45)

bieg na dochodzenie kobiet (10 km)

sobota (14.30)

bieg na dochodzenie mężczyzn (12,5 km)

niedziela (11.15)

sztafeta kobiet (4x6 km)

niedziela (14.15)

sztafeta mężczyzn (4x7,5 km)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL