Reklama

Reklama

Policja w siedzibie Międzynarodowej Unii Biatlonu w Salzburgu

Austriacka policja kryminalna przeszukała siedzibę Międzynarodowej Unii Biathlonu w Salzburgu. Ma to związek ze śledztwem federalnej prokuratury ds. przestępstw finansowych i korupcji. Objęci nim zostali prezydent Anders Besseberg i sekretarz generalna Nicole Resch.

Żona Besseberga, który jest prezydentem organizacji od jej powołania w 1993 r., powiedziała, że śledztwo związane jest z kwestiami dopingu. IBU poinformowała natomiast, że Resch poprosiła o urlop w związku ze śledztwem.

Prokuratura w Wiedniu nie komentuje sprawy.

W środę norweski nadawca NRK opublikował wywiad z byłym szefem laboratorium antydopingowego w Moskwie Grigorijem Rodczenkowem, który doprowadził do ujawnienia afery dopingowej w rosyjskim sporcie. Teraz stwierdził, że IBU zmówiła się z rosyjskimi władzami antydopingowymi, aby ukryć podejrzane testy krwi sportowców.

Reklama

IBU nie odniosła się do zarzutów Rodczenkowa. Wydała jedynie komunikat, w którym stwierdzono, że "bardzo poważnie podchodzi do sprawy przeszukania przez policję i cały czas angażuje się w działania zgodnie z najwyższymi standardami dobrego zarządzania i przejrzystości".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy