Reklama

Reklama

Policja w siedzibie Międzynarodowej Unii Biatlonu w Salzburgu

Austriacka policja kryminalna przeszukała siedzibę Międzynarodowej Unii Biathlonu w Salzburgu. Ma to związek ze śledztwem federalnej prokuratury ds. przestępstw finansowych i korupcji. Objęci nim zostali prezydent Anders Besseberg i sekretarz generalna Nicole Resch.

Żona Besseberga, który jest prezydentem organizacji od jej powołania w 1993 r., powiedziała, że śledztwo związane jest z kwestiami dopingu. IBU poinformowała natomiast, że Resch poprosiła o urlop w związku ze śledztwem.

Reklama

Prokuratura w Wiedniu nie komentuje sprawy.

W środę norweski nadawca NRK opublikował wywiad z byłym szefem laboratorium antydopingowego w Moskwie Grigorijem Rodczenkowem, który doprowadził do ujawnienia afery dopingowej w rosyjskim sporcie. Teraz stwierdził, że IBU zmówiła się z rosyjskimi władzami antydopingowymi, aby ukryć podejrzane testy krwi sportowców.

IBU nie odniosła się do zarzutów Rodczenkowa. Wydała jedynie komunikat, w którym stwierdzono, że "bardzo poważnie podchodzi do sprawy przeszukania przez policję i cały czas angażuje się w działania zgodnie z najwyższymi standardami dobrego zarządzania i przejrzystości".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje