Reklama

Reklama

Petter Northug rozważa start w kolejnych MŚ w... biathlonie

Petter Northug, po zdobyciu czterech złotych medali w narciarskich mistrzostwach świata w szwedzkim Falun w lutym, cieszy się tak ogromną popularnością w Norwegii, że poważnie myśli o starcie w przyszłorocznych biathlonowych MŚ, które odbędą się w Oslo.

- O planach rywalizacji w biathlonie, które będą szczególnie atrakcyjne dla Northuga ze względu na fakt ich rozgrywanie w Norwegii, mówi się głośno wśród członków jego prywatnego zespołu już od jakiegoś czasu - twierdzą dziennikarze kanału telewizji NRK.

Reklama

Ich zdaniem nie jest to niemożliwe ponieważ nazwisko biegacza, który jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim i trzynastokrotnym świata, przyciągnie publiczność na biathlonowe MŚ rozgrywane w dniach 3-10 marca w kompleksie narciarskim Holmenkollen w Oslo.

Miesiąc wcześniej odbędą się w tym samym miejscu zawody biegowego Pucharu Świata i Northug wystartuje w tradycyjnie najważniejszej dla Norwegów konkurencji biegu na 50 kilometrów.

- W ten sposób, ku zadowoleniu organizatorów, byłby po raz drugi gwiazdą Holmenkollen, przyciągając publiczność i wpływając na sprzedaż biletów. Jest to o tyle ważne, że zawody biathlonowego Pucharu Świata, w lutym w Oslo, będące generalną próbą przed MŚ, zakończyły się totalną klapą, jeżeli chodzi o publiczność - uważają norweskie media.

Pozostaje tylko jedna kwestia, strzelanie. Na treningi w tej dziedzinie, jak twierdzi jego zespół, biegacz będzie miał dostatecznie dużo czasu i może poświęcić całe lato, a straty na strzelnicy będzie wyrównywał na odcinkach biegowych. 

Dowiedz się więcej na temat: Petter Northug | biathlon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje