Reklama

Reklama

Nie żyje Aleksander Priwałow. W latach 90. trenował polskie biathlonistki

W wieku 87 zmarł Aleksander Priwałow - były biathlonista oraz trener biathlonowy. W drugiej połowie lat 90. opiekował się żeńską kadrą Polski w tym sporcie.

O śmierci Priwałowa poinformował oficjalny serwis Polskiego Związku Biathlonu. Rosjanin po przybyciu do Polski najpierw trenował żeńską reprezentację biathlonową, a potem pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Chorzowie.

"Z bólem w sercu przyjmujemy informację o śmierci trenera Priwałowa. Był bardzo szanowanym i poważanym szkoleniowcem. Wszyscy bardzo dobrze wspominamy go z okresu pracy zarówno z reprezentacją, jak i w chorzowskiej szkole" - stwierdził Stanisław Kępka, wiceprezes PZBiath cytowany przez stronę związku.

Aleksander Priwałow: Sukcesy jako zawodnik, sukcesy jako trener

Za kadencji Priwałowa po raz pierwszy polska biathlonistka zdobyła podium Pucharu Świata - wyczynu tego dokonała Anna Stera. Pod wodzą rosyjskiego szkoleniowca Stera zdobyła też medale Mistrzostw Europy w 1996 i 1997 roku.

Sam Aleksander Priwałow także miał udaną karierę jako sportowiec. Jako reprezentant Związku Radzieckiego zdobył dwa srebrne medale Mistrzostw Świata oraz dwa medale olimpijskie - brązowy (Squaw Valley 1960) i srebrny (Innsbruck 1964).

Reklama

PaCze

Dowiedz się więcej na temat: biathlon | sporty zimowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje