Reklama

Reklama

Na zakończenie kariery Bjoerndalen pobiegnie... z psami

Najbardziej utytułowany biathlonista w historii tej dyscypliny Norweg Ole Einar Bjoerndalen zakończył w kwietniu karierę, lecz oficjalnie zrobi to w sobotę podczas zawodów... psich zaprzęgów.

Najbardziej utytułowany biathlonista w historii tej dyscypliny Norweg Ole Einar Bjoerndalen zakończył w kwietniu karierę, lecz oficjalnie zrobi to w sobotę podczas zawodów... psich zaprzęgów.

Norweg wystartuje w sprincie na dystansie jednego kilometra, na nartach z jednym psem w norweskim Sjusjoen w zawodach Snoe Rock kończących sezon w tej dyscyplinie.

- Ten dzień będzie dla mnie szczególny, ponieważ założę numer startowy po raz ostatni w mojej karierze i po raz ostatni będę walczył na nartach o miejsce na podium, lecz tym razem bez karabinu na plecach. Nie jest to łatwa konkurencja. Osiągana szybkość to 35 km/godz., co w przypadku wypadnięcia z trasy grozi groźnym zderzeniem z drzewem - powiedział Bjoerndalen.

Reklama

44-letni Norweg, ogłaszając 3 kwietnia zakończenie kariery, wyjaśnił, że robi to nie z powodu wieku, lecz w wyniku nawracających migotań przedsionków serca. Jak przyznał, zmagał się z tym od wielu lat, lecz trzymał dolegliwość w ścisłej tajemnicy.

- Teraz muszę doprowadzić organizm, przyzwyczajony do ekstremalnego wysiłku, do cywilnej sprawności, więc będę trenował wyścigi z psami. To idealny sport po zakończeniu kariery, aby nie doprowadzić do szoku organizmu. W końcu w tej dyscyplinie to psy pracują cięzej niż nimi powożący - powiedział.

Bjoerndalen startował na sześciu zimowych igrzyskach olimpijskich i zdobył w nich 13 medali, w tym osiem złotych, cztery srebrne i brązowy. Dorobek mistrzostw świata to 45 medali w tym 20 złotych, 14 srebrnych i 11 brązowych. Norweg wygrał biathlonowy Puchar Świata w punktacji generalnej sześć razy, a indywidualnie stawał 95 razy na najwyższym podium, w tym raz w zawodach PŚ w biegach narciarskich (2006).Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy