MŚ w biathlonie. Sturla Holm Laegreid wygrał bieg na 20 km

Sturla Holm Laegreid został mistrzem świata w biegu indywidualnym na 20 kilometrów podczas mistrzostw świata w biathlonie, które odbywają się w Pokljuce. Bezbłędny na strzelnicy Norweg wyprzedził Niemca Arnda Peiffera i rodaka Johannesa Dalego.

Peiffer, który również był bez pudła, stracił do Laegreida 16,9 s, a Dale, który raz się pomylił na strzelnicy, 40,9.

Najlepszy z Polaków - Andrzej Nędza-Kubiniec był 58. (dwa błędy, +5.52,7). Grzegorz Guzik uplasował się na 72. pozycji (pięć błędów, +7.28,2), a na 88. miejscu został sklasyfikowany Marcin Szwajnos (sześć błędów, +10.11,8).

To największy indywidualny sukces Laegreida w karierze. Zawodnik, który 20 lutego skończy 24 lata, wywalczył już złoty medal tegorocznych mistrzostw w słoweńskiej Pokljuce, ale w sztafecie mieszanej.

"Marzyłem o zdobyciu medalu, ale złoto to coś niewyobrażalnego" - skomentował Laegreid.

Laegreid wywalczył nie tylko złoty medal, ale także małą "Kryształową Kulę" w tej konkurencji, ponieważ w Pokljuce biathloniści rywalizowali na 20 km po raz trzeci i ostatni w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata młody Norweg umocnił się na drugim miejscu. Prowadzi jego starszy i bardziej utytułowany rodak Johannes Thingnes Boe, który w środę był dopiero piąty.
Na czwartek zaplanowano supermikst. Początek o 15.15. Mistrzostwa świata w Pokljuce potrwają do niedzieli.