Reklama

Reklama

MŚ w biathlonie. Siódme miejsce Polek w sztafecie

Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń i Kamila Żuk zajęły siódme miejsce w rywalizacji sztafet 4x6 km mistrzostw świata w biathlonie w Oestersund. Zwyciężyły reprezentantki Norwegii, a na podium stanęły też Szwedki i Ukrainki.

Startująca na pierwszej zmianie Zbylut musiała aż pięciokrotnie dobierać amunicję i, choć obroniła się przed karną rundą, zakończyła swój bieg dopiero na 17. pozycji. Lepiej poszło w sobotę Hojnisz, która miała tylko jeden niecelny strzał i wywindowała polską drużynę na ósmą lokatę.

Po występie Gwizdoń (dwa pudła) podopieczne Nadii Biłowej utrzymały lokatę, natomiast Żuk na strzelnicy pomyliła się raz i minęła linię mety na siódmej pozycji.

Dużą szansę na zwycięstwo miały reprezentantki gospodarzy, ale na ostatnim strzelaniu złota medalistka w biegu indywidualnym na 15 km ledwo obroniła się przed karną rundą, co wykorzystała Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka sięgnęła po trzeci tytuł w Oestersund. Wcześniej triumfowała też w sztafecie mieszanej i supermikście.

Reklama

Bliskie zajęcia trzeciego miejsca były broniące tytułu Niemki. Tym razem bardzo słabo spisały się na strzelnicy (jedna runda karna i 14 doładowań), mimo to do końca liczyły się w walce o brąz. Ostatecznie ukończyły zawody zaledwie pół sekundy po reprezentacji Ukrainy.

O 16.30 rywalizację w sztafecie 4x7,5 km rozpoczną mężczyźni. W niedzielę na zakończenie mistrzostw w Szwecji odbędą się biegi ze startu wspólnego. Polskę reprezentować będzie jedynie Hojnisz.

Wyniki:

 1. Norwegia     1:12.00,1 (1 karna runda + 8 doładowań)

(Synnoeve Solemdal, Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland)

 2. Szwecja    strata 24,3 s (0+6)

(Linn Persson, Mona Brorsson, Anna Magnusson, Hanna Oeberg)

 3. Ukraina           35,1 (0+5)

(Anastazja Merkuszyna, Wita Semerenko, Julia Dżyma, Walj Semerenko)

 4. Niemcy            35,6 (1+14)

 5. Rosja             43,6 (0+12)

 6. Słowacja          53,1 (0+9)

 7. Polska          1.47,1 (0+9)

(Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk)

 8. Francja         1.57,4 (3+6)

 9. USA             2.22,3 (2+5)

10. Włochy          2.32,9 (1+9)

mm/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama