Reklama

Reklama

MŚ w biathlonie. Sensacja! Lowell Bailey wygrał bieg indywidualny

Sensacja w biegu indywidualnym biathlonowych mistrzostw świata w w austriackim Hochfilzen. Złoty medal zdobył Amerykanin Lowell Bailey dla którego to największy sukces w karierze. Drugie miejsce zajął Czech Ondrzej Moravec, a wielki faworyt Francuz Martin Fourcade był trzeci.

Fourcade wyruszył na trasę już na samym początku rywalizacji, z czwartym numerem startowym. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dwukrotnie spudłował. Francuz jednak jest znakomicie przygotowany biegowo i długo prowadził.

Wielu zawodników z czołówki wybrało inną taktykę od Fourcade'a i postanowiło wystartować dużo później. Tak uczynili na przykład Norwegowie i Czesi. Rewelacyjnie spisał się Ondrzej Moravec. Trzykrotny medalista olimpijski z Soczi i czterokrotny medalista mistrzostw świata był bezbłędny i po ostatnim strzelaniu miał ponad pół minuty przewagi nad Fourcadem. To wystarczyło, żeby wyprzedzić na mecie Francuza.

Wydawało się, że nikt nie odbierze Moravcowi złotego medalu. Tymczasem o wielką sensację postarał się Bailey. Amerykanin, podobnie jak Moravec, nie pomylił się ani razu. Po ostatniej wizycie na strzelnicy Bailey miał kilka sekund przewagi. Szansa na największy sukces w karierze dodała mu skrzydeł na ostatniej pętli. Bailey wygrał z Moravcem o zaledwie 3,3 s. Fourcade stracił do triumfatora 21,2 s. Francuz zdobył małą Kryształową Kulę za tę konkurencję - w czwartek w Hochfilzen na 20 km rywalizowano po raz trzeci i ostatni w tym sezonie.

Reklama

W tej konkurencji wzięło udział trzech reprezentantów Polski, ale zgodnie z przewidywaniami, byli tylko tłem dla najlepszych. Andrzej Nędza-Kubiniec z dwoma pudłami zajął 53. miejsce (strata 5.33,8). Łukasz Szczurek zaliczył trzy karne minuty, co dało mu 57. pozycję (strata 5.56,8). Aż sześć razy pomylił się Grzegorz Guzik, który był 90. (strata 10.12,3).

RK

Wyniki:

1. Lowell Bailey (USA) czas 48.07,4 (0 karnych minut)
2. Ondrzej Moravec (Czechy) strata 3,3 s (0)
3. Martin Fourcade (Francja) +21,2 (2)
4. Erik Lesser (Niemcy) +32,0 (1)
5. Serhij Semenow (Ukraina) +38,6 (1)
6. Michal Krczmarz (Czechy) +43,6 (0)
7. Anton szypulin (Rosja) +43,9 (2)
8. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) +1.11,9 (2)
9. Lars Helge Birkeland (Norwegia) +1.14,3 (1)
10. Benjamin Weger (Szwajcaria) +1.22,8 (1)
...
53. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska) +5.33,8 (2)
57. Łukasz Szczurek (Polska) +5.56,8 (3)
90. Grzegorz Guzik (Polska) +10.12,3 (6)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy