Reklama

Reklama

MŚ w biathlonie - Polki z szansami medalowymi w sztafecie

Polskie biathlonistki staną w piątek przed szansą zdobycia medalu mistrzostw świata w Novym Mescie na Morawach. Po południu wystartują w sztafecie 4 x 6 km. Jak twierdzą trenerzy, warunkiem wysokiej lokaty jest dobre strzelanie, bo o formę biegową są spokojni.

"Na pierwszą zmianę wystawiamy Krysię Pałkę. Na starcie będzie bezpośrednia walka, ramię w ramię, łeb w łeb. Krysia dobrze się czuje w takich sytuacjach. Warto postawić na drugiej zmianie na zawodniczkę najszybciej biegającą, która może powiększyć przewagę albo odrobić straty. Będzie to Magda Gwizdoń. Zmieni ją najmłodsza - Monika Hojnisz, a zakończy bieg Weronika Nowakowska-Ziemniak" - powiedział główny trener kadry Andrzej Kołodziejczyk.

"Coraz częściej nasze zawodniczki mają okazję prowadzić bieg. Na początku była to nowość, wręcz szok, jak przybiegała któraś z nich pierwsza na strzelnicę i dwudziestu fotoreporterów kierowało w jej stronę obiektywy, ale powoli się do tego przyzwyczajają" - dodał.

Reklama

Jak podkreślił trener kadry kobiet Andrzej Koziński, zawodniczki są w znakomitej formie strzeleckiej. Na ostatnim treningu w czwartek Pałka na 40 prób nie pomyliła się ani razu, a pozostałe zaliczyły tylko po jednym niecelnym strzale. Problemem może być natomiast odporność psychiczna.

W tym sezonie w zawodach Pucharu Świata Polki zajęły w sztafecie dwukrotnie szóstą, raz siódmą pozycję, a raz dziesiątą. W trzech przypadkach długo "Biało-czerwone" były jednak w ścisłej czołówce i miejsce na podium było w ich zasięgu. Za każdym razem jednak jedna z nich zawodziła.

Faworytkami sztafety są Norweżki, z trzykrotną złotą medalistką tych mistrzostw Torą Berger na czele, oraz Rosjanki. Polki są wymieniane w gronie ośmiu drużyn pretendujących do miejsca na podium.

Wyścig rozpocznie się o godz. 17.15. Transmisje telewizyjne w Eurosporcie oraz w TVP Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL