Reklama

Reklama

MŚ w biathlonie: Niemki obroniły tytuł w sztafecie, Polki 9.

Niemki obroniły w sobotę przed własną publicznością w Ruhpolding tytuł mistrzyń świata w biathlonowej sztafecie 4 x 6 km. Drugie miejsce zajęły Francuzki, a trzecie Norweżki. Polki były dziewiąte.

Niemki obroniły w sobotę przed własną publicznością w Ruhpolding tytuł mistrzyń świata w biathlonowej sztafecie 4 x 6 km. Drugie miejsce zajęły Francuzki, a trzecie Norweżki. Polki były dziewiąte.

Zwyciężczynie wystąpiły w składzie identycznym jak przed rokiem w MŚ w Chanty-Mansijsku: Tina Bachmann, Magdalena Neuner, Miriam Goessner, Andrea Henkel.

Polki: Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń i Agnieszka Cyl od początku biegły w granicach 10-12. miejsca. Był to wynik przede wszystkim niezbyt dobrej dyspozycji na strzelnicy. W sumie zaliczyły jedną karną rundę (Gwizdoń) i dobierały naboje 12 razy. Na dziewiątą lokatę biało-czerwone wyprowadziła Cyl, która w końcówce wyprzedziła Czeszkę i Amerykankę.

Złote medalistki przeżyły chwile zwątpienia na drugiej zmianie, kiedy to ich teoretycznie najlepsza zawodniczka Magdalena Neuner strasznie pudłowała, musiała nawet pobiec karną rundę i spadła na trzecią pozycję ze sporą stratą do prowadzących wtedy Francuzek i Słowaczek.

Reklama

Straty odrobiła znacznie mniej utytułowana Goessner, a formalności dopełniła bezbłędnie strzelająca, 34-letnia Henkel, która finiszowała prawie pół minuty przed Francuzką Marie Dorin Habert.

Za ich plecami toczyła się zażarta walka o brązowy medal. Po ostatniej wizycie na strzelnicy sztafety Norwegii, Białorusi, Szwecji oraz ubiegłorocznych wicemistrzyń świata Ukrainy wybiegły na trasę w odstępie 16,5 s. Najmocniejsza okazała się Tora Berger, a bliska szczęścia była Daria Domraczewa. Białorusince do medalu zabrakło 1,7 s.

Wyniki, sztafeta 4 x 6 km:

1. Niemcy (Tina Bachmann, Magdalena Neuner, Miriam Goessner, Andrea Henkel)

1:09.33,0 (1 karna runda+10 dobieranych nabojów) 2. Francja (Marie Laure Brunet, Sophie Boilley, Anais Bescond,

Marie Dorin Habert) 28,5 straty (0+7)

3. Norwegia (Fanny Welle-Strand Horn, Elise Ringen, Synnoeve Solemdal, Tora Berger) 39,5 (0+12)

4. Białoruś 41,2 (0+6)

5. Szwecja 1.05,2 (0+5)

6. Ukraina 1.20,5 (0+8)

7. Rosja 1.34,0 (0+11)

8. Słowacja 3.11,1 (1+6)

9. Polska (Krystyna Pałka, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Magdalena Gwizdoń, Agnieszka Cyl) 3.46,7 (1+12)

10. Czechy 3.50,8 (0+12)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy