MŚ w biathlonie na nartorolkach: Monika Hojnisz znów zdobyła srebrny medal

Monika Hojnisz zdobył drugi medal mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach. Polka w biegu na dochodzenie w rumuńskim Cheile Gradistei zdobyła srebrny medal. Wcześniej wywalczyła srebro w sprincie. W niedzielę triumfowała reprezentantka Ukrainy Olga Abramowa.

Hojnisz miała 52,7 s straty do zwyciężczyni. Polka popełniła siedem błędów na strzelnicy, jej rywalka - tylko pięć.

Szósta w sobotę Krystyna Guzik ukończyła bieg na dochodzenie na czwartej pozycji, ale do podium, na którego najniższym stopniu stanęła Ukrainka Julia Dżyma, straciła ponad minutę.

Nie powiodło się w niedzielę brązowej medalistce w sprincie Magdalenie Gwizdoń. Najbardziej doświadczona polska biathlonistka spudłowała 11-krotnie i spadła na 14. miejsce. Nie startowała 11. w sobotę Weronika Nowakowska-Ziemniak.

W rywalizacji juniorek jedyna reprezentantka Polski Kamila Żuk zajęła 15. miejsce, podobnie jak dzień wcześniej w sprincie.

Dowiedz się więcej na temat: Monika Hojnisz | Krystyna Guzik | Magdalena Gwizdoń